20. listopada 2019.
Copa America

Peru zahvatila nogometna euforija, sada žele preko Brazila do trofeja

Objavljeno: 4. srpanj 2019. u 14:39 2019-07-04T14:39:04+02:00

PORTO ALEGRE Tisuće Peruanaca izašlo je na ulice kako bi proslavili plasman nogometne reprezentacije u finale Copa Americe nakon polufinalne pobjede 3-0 protiv branitelja naslova Čilea.

Peru će se tako prvi put nakon 44 godine boriti za naslov prvaka Južne Amerike i to protiv Brazila.

Slavilo se u cijeloj zemlji. U gradovima, na selu, na obali, u planinama i džungli.

»Bila je to noć u kojoj smo svi bili ujedinjeni. Nismo očekivali plasman u finale, ali je stigao i sada će slavlje trajati sve do finala.« kazao je jedan od navijača.

Posljednji put Peru je stigao do finala Cope 1975. godine pobijedivši u završnom susretu Kolumbiju. Prije toga Peruanci su kontinentalni naslov osvojili i 1939. godine.

»Zaslužili smo plasman u finale. Odigrali smo kvalitetnu utakmicu, želim pohvaliti svoje igrale koji su bili svršeni,« kazao je peruanski izbornik Argentinac Riacardo Gareca.

Peru će u svom prvom finalu nakon 44 godine igrati protiv domaćina turnira.

»Brazil ima jednu od najboljih momčadi na svijetu. Međutim, kada smo već ušli u finale želimo i osvojiti Copu. Nadam se da možemo odigrati dobru utakmicu.«

Brazil i Peru su igrali u skupini i »Selecao« je slavio sa 5-0.

»Vjerujem kako će u finalu biti posve drugačija priča,« kazao je argentinski stručnjak.

Jedan od najzaslužnijih igrača za peruanski plasman u finale kontinentalnog prvenstva bio je kapetan Paolo Guerrero.

»Nitko nije vjerovao u nas, ali smo prošli skupinu, pa izbacili Urugvaj i Čile. Vrlo sam ponosan na svoje suigrače i ovu momčad. Žrtvovali smo se i i zasluženo smo u finalu.«

Sjajnu predstavu pružio je i branič švicarskog Basela Carlos Zambrano.

»Ovo je pobjeda za sve naše navijače koji su uz nas i u dobru i u zlu. Sada nas očekuje Brazil, bit će teško, ali ne i nemoguće.«

Finale između Brazila i Perua je u nedjelju u 22.00 sati po hrvatskom vremenu na Maracani.