Europska liga

Nogometaši Dinama razbili Fenerbahče i zasjeli na čelo poretka skupine D

P. N.

Izet Hajrović i Dani Olmo/M. PRPIĆ/PIXSELL

U drugom susretu skupine D Spartak je u Trnavi svladao Anderlechta 1:0 (Oravec 79'). Riječanin Filip Dangubić nije ulazio u igru za Slovake.

ZAGREB Nogometaši Dinama uvjerljivom pobjedom nad Fenerbahčeom otvorili su svoj nastup u skupini E Europske lige. Modri su u svim elementima igre nadigrali goste iz Istanbula i nakon prvoga kola zasjeli na čelo ljestvice. U drugom susretu Spartak iz Trnave svladao je s 1:0 favorizirani Anderlecht. Jedini pogodak postigao je Oravec u 79. minuti. Riječanin Filip Dangubić nije ulazio u igru za Slovake, hrvatski reprezentativac Ivan Santini odigrao je svih 90 minuta za Belgijance.

90+5 minuta: Kraj u Maksimiru.

GOL!! Dani Olmo u 60. minuti zaključio je fantastičnu akciju četvrtim pogotkom. Fenerbahče je razbijen u Maksimiru.

GOL!! Dinamo je uzvratio u 57. minuti. Olmo je prihvatio dar gostujuće obrane,  a Hajrović pogodio nebranjenu mrežu.

GOL!! Nakon dvije minute nastavka gosti su iz prve šanse smanjili na 1:2. Neustadter je pogodio glavom nakon kornera.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena. Završilo je i prvo poluvrijeme u Trnavi, u drugom susretu skupine D nema golova.

37. minuta: Dinamo je bliži trećeg pogotku nego Turci prvom. Dilaver je pogodio vratnicu glavom nakon kornera!

GOL!! Dinamo ima 2:0! Gavranović je napravio najveći dio posla zadržavši loptu i okrenuvši u kaznenom prostoru svojega čuvara. Sjajno je napadač modrih petom proigrao Hajrovića koji je poentirao.

GOL!! Dinamo je poveo u 16. minuti. Gavranović je nakon udarca iz kuta ostavio loptu na udarac Šunjića koji je pogodio kroz šumu nogu za 1:0.

1. minuta: Počela je utakmica.

DINAMO – FENERBAHČE 4:1

Stadion Maksimir. Gledatelja: 17.500. Sudac: Craig Pawson (Engleska). Strijelac: 1:0 Šunjić (16′), 2:0 Hajrović (27′), 2:1 Neustadter (47′), 3:1 Hajrović (57′), 4:1 Olmo (60′). Žuti kartoni: Gojak, Hajrović, Šunjić (Dinamo), Koybasi (Fenerbahče).

DINAMO: Livaković – Teophile, Dilaver, Rrahmani – Stojanović, Šunjić, Gojak, Hajrović (od 82′ Doumbia) – Oršić (od 75′ Kadzior), Gavranović (od 85′ Budimir), Olmo.

FENERBAHČE: Tekin – Ozbayrakli, Neustadter, Reyes, Koybasi – Topal, Elmas – Potuk (od 79′ Slimani), Benzia (od 65′ Jailson), Chahechouk (od 65′ Baris) – Frey.