PSG dočekao rivale

Lyon, Nantes i Troyes u polufinalu Liga kupa

Francuski prvak PSG je plasman u polufinale izborio u utorak gostujućom pobjedom protiv Bordeauxa 3-1.

Lyon je na Gerlandu pobijedio Marseille 2-1 golovima Gourcuffa (24) i Gomisa (74), dok je strijelac za Om bio Gignac iz jedanaesterca u 89. minuti.

Nantes je u ‘ludoj’ utakmici sa čak sedam golova pobijedio Nicu 4-3. Gosti su poveli 1-0, Nantes je potom vodio 2-1 i 3-2, no Nica je oba puta izjednačila. Ipak, dvije minute prije kraja domaćin je stigao do pobjede. Golove za Nantes postigli su Đorđević (48, 52), Vizcarrondo (77) i Gakpe (88), dok su strijelci za Nicu bili Digard (17), Kolodziejczak (72) i Argentinac hrvatskih korijena Dario Cvitanich (86).

Drugoligaš Troyes je u zanimljivom susretu pobijedio Evian 3-1. Golove za jedanaestoplasiranu momčad druge lige zabili su Nivet (33), Gimbert (44) i Cabot (90+3), dok je strijelac za goste bio N’Sikulu (69).