Rezultati i tablice

KVALIFIKACIJE: Pogledajte kako su Nijemci demolirali Norvežane. Englezi nadomak plasmana u Rusiju

Nijemci su u Stuttgartu »demolirali« Norvežane s 6-0, ali još nisu uspjeli osigurati prvo mjesto u skupini jer je Sjeverna Irska u Belfastu slavila protiv Češke s 2-0. Za Njemačku je dva gola dao Werner, a već na poluvremenu bilo je 4-0 za »Elf«, koji u sljedećem kolu ide u Belfast po potvrdu vize za Rusiju. Sjeverna Irska je nastavila niz sjajnih rezultata i pobjedom protiv Češke osigurala je najmanje drugo mjesto, ali imaju pet bodova manje od svjetskih prvaka.

ZAGREB – U utakmicama europskih kvalifikacija za SP 2018 igranim u ponedjeljak pobjede su ubilježili Njemačka i Engleska, koji u zadnje dvije utakmice moraju osvojiti po bod za izravni plasman u Rusiju.

U ovoj skupini C Azerbejdžan, kojeg vodi Robert Prosinečki, kod kuće je pobijedio San Marino s 5-1, a Prosinečki ima razloga za slavlje jer Azerbejdžan nikad prije u službenim utakmicama nikome nije zabio pet golova. San Marino je u Bakuu ipak došao do počasnog gola, a zabili su u gostima i u Norveškoj. S ovom pobjedom, trećoj u kvalifikacijama, Azeri su s 10 bodova preskočili i Češku (9) i Norvešku (7) te se nalaze na trećem mjestu.

Poljaci su u skupini E pobijedili kod kuće Kazahstan s 3-0 i time stekli velike izglede za izravni plasman jer vode u skupini. Veliki favorit Poljaci slavili su pogocima Milika, Glika i Lewandowskog došli do tri boda, a ukupno 19. Poljaci u sljedećem kolu idu u goste Armeniji, a potom dočekuju Crnogorce.

Danci su s lakoćom prošli teško gostovanje u Erevanu, iako su domaćini poveli već u šestoj minuti. Ipak, Skandinavci su nakraju slavili s uvjerljivih 4-1, a junak dvoboja je bio veznjak Werdera Thomas Delaney s čak tri gola. Danci su sada drugi u skupini E s 16 bodova, koliko imaju i Crnogorci koji su u Podgorici pobijedili Rumunje s 1-0 golom Jovetića. U sljedećem kolu Dansku očekuje gostovanje kod Crne Gore i to će biti vjerojatno utakmica odluke o drugoplasiranom iz ove skupine.

U skupini F Engleska je na Wembleyu pobijedila Slovačku s 2-1 i stigla nadomak osvajanja prvog mjesta i vize za Rusiju. Slovaci su šokirali Engleze u 3. minuti pogotkom Lobotke, ali su Englezi ipak pogocima Diera i Rashforda stigli do pobjede. Škotska je na Hamden Parku lako slavila protiv Malte s 2-0, dok je Slovenija kod kuće pobijedila Litvu s 4-0. U ovoj skupini Engleska ima 20 bodova, dok je ogromna borba za drugo mjesto jer Slovačka ima 15, a Slovenija i Škotska po 14 bodova. U sljedećem kolu Engleska dočekuje Sloveniju, a Škotska Slovačku.

SKUPINA C

Azerbejdžan-San Marino 5-1 (Afran Ismailov 20,57, Araz Abdulajev 25, Michele Cevoli 71ag, Rashad Sadjigov 81//Mirko Palazzi 73)

Njemačka – Norveška 6-0 (Mesut Oezil 10, Julian Draxler 17, Timo Werner 21, 40, Leon Goretzka 50, Mario Gomez 79)

Sjeverna Irska – Češka 2-0 (Jonny Evans 28, Chris Brunt 41)