Četvrta HNL

Hreljanima derbi začelja na Lonji, Grobničan prošao iz kroz Labin

P. N.

Sudac Luka Milković bio je u središtu pozornosti/I. TOMIĆ

HRELJIN Igralište Lonja. Gledatelja: 150. Sudac: Luka Milković (Viškovo) 6. Pomoćnici: Frlan (Podhum) i Šabanović (Matulji). Strijelci: 1:0 Čop (6′-11m), 2:0 Radan (49′), 2:1 Cianci (82′). Žuti kartoni: Rukavina, Prpić, Baljak (Naprijed), A. Zubović, K. Zubović, Cianci, Kučinić (Cres).

NAPRIJED: Ciani 7, Sablić 6,5, Brnja 6 (od 46′ Baljak 6), Čop 7, Blašković 6,5, Tarle 6,5 (od 76′ Lončar –), Lukačić 6 (od 46′ Sedlić 6), Radan 7 (od 81′ Gatara –), Žarković 7 (od 69′ Prpić –), Ende 6,5, Rukavina 6,5.

CRES: Zmajla 6,5, K. Zubović 6 (od 46′ Aščić 6), Nikolić 6, A. Zubović 6,5, Šegon 6, Jusufi 6,5, Cianci 7, Žarić 6,5, Crnovršanin 6, Smolčić 6, Kučinić 6.

U 5. minuti nakon starta na Žarkoviću sudac Luka Milković pokazao je na »bijelu točku« s koje je Čop poslao loptu u mrežu za vodstvo Naprijeda. Cresani (kasnili su u dolasku pa je i utakmica kasnila 15 minuta) su burno protestirali, smatrali su da je prekršaj bio izvan granica šesnaesterca, no Milković i njegovi suradnici bili su neumoljivi. Gostujući protesti na račun suđenja obilježili su početak i kraj poluvremena prilično nervozne utakmice na Lonji. U 43. minuti gosti su tražili najstrožu kaznu sugerirajući da je netko iz domaće obrane zaustavio loptu rukom, okružili su Milkovića koji je i ovoga puta bio nepopustljiv. Nagradio je pritom Cianija žutim kartonom i priskrbio si bučnu zvučnu kulisu gostujućih igrača i trenera na putu do svlačionice nakon što je označio kraj prvoga poluvremena.

Između te dvije epizode na Lonji se nije igrao nogomet koji je mogao zadovoljiti. Cresani su zagospodarili travnjakom, Hreljani su im prepustili sredinu terena i loptu, te su za takav pristup mogli biti kažnjeni. U 10. minuti Antonio Zubović natjerao je Cianija da izbaci loptu u korner. Nakon udarca iz kuta probao je i Karlo Zubović, a domaći vratar ponovo je bio na mjestu. Nakon pola sata igre u dobroj situaciji našao se i Plumb Jusufi, ali se Ciani nije dao iznenaditi. Hreljani su u tom periodu bezuspješno prijetili iz kontri, a tek krajem prvoga poluvremena uspjeli su barem malo preseliti zbivanja na gostujuću polovicu. U 40. minuti Lukačić je spretno tukao iskosa s pet metara, a Zmajla ne toliko snažan koliko neugodan udarac zaustavio na gol liniji.

Nastavak je donio potpuno drugačiju sliku. Gosti kao da su se ispuhali, a Hreljani s dvije promjene u sastavu nametnuli ritam i u 49. minuti povećali vodstvo. Žarković je kao i kod najstrože kazne napravio najveći dio posla. Radan je natrčao na njegovu povratnu loptu, Zmajla nije imao šanse ispraviti pogrešku svoje obrane – 2:0.Dvije minute kasnije iskusni gostujući vratar pravovremeno je istrčao i dobio izravni dvoboj s Tarleom te svoju momčad zadržao u kakvom takvom rezultatskom priključku. Uostalom, nakon nešto manje od sat vremena igre Jusufi je nanizao nekoliko domaćih igrača, izašao ispred Cianija koji je nogama odbio njegov udarac ravno na noge Smolčiću. Lopta koju su mnogi vidjeli u nebranjenoj mrežu završila je iznad vratiju. Cresani su svoj trud naplatili u 82. minuti. Cianci je izašao iskosa ispred Cianija i plasirao loptu u suprotni kut – 2:1. Tračak nade za goste koji se nakon desetak minuta ugasio. »Naprijed« je na kraju ipak ostvario prvu pobjedu ove sezone, dobio derbi začelja. Na Lonji se lakše diše… (I. VO.)

Rezultati 4. kola: Buje – Nehaj 1:2, Halubjan – Pazinka 1:3, Crikvenica – Mladost 1:1, Vihor – Borac (nedjelja, 16.30), Uljanik – Rovinj 1:1, Naprijed – Cres 2:1, Otočac – Vinodol (nedjelja, 16.30), Rudar – Grobničan 1:3.

Poredak: Grobničan 12, Vinodol 9, Nehaj 8, Borac 7, Rovinj 7, Pazinka 6, Otočac 6, Mladost 5, Uljanik 4, Naprijed 4, Rudar 4, Crikvenica 4, Vihor 3, Cres 3, Buje 1, Halubjan bez bodova.

BUJE – NEHAJ 1:2

BUJE Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana). Pomoćnici: Smrtić i Oroz (oba Pula). Strijelci: 0:1 Vukelić (53′), 0:2 Rubčić (65′), 1:2 Šoškić (66′). Žuti kartoni: Acquavita (Buje), Pejanović, M. Prizmić, Hajdini (Nehaj).

BUJE: Melon, Favretto (od 72′ Vidonis), Krizmanić, Acquavita, Bojić, Horvat, Kovačić (od 35′ Jerkan, od 60′ Čović), Jašarević (od 60′ Stević), Fakin, Valenta, Šoškić.

NEHAJ: Baričević, Pejanović, Rončević, D. Prizmić, Filipović, Lagumdžija, Rubčić (od 73′ Jasprica), Tomac (od 58′ Prpić), Vukelić (od 90′ Savić), M. Prizmić (od 84′ Hodak), Hajdini (od 90′ Tomljanović).

HALUBJAN – PAZINKA 1:3

VIŠKOVO Igralište Brnasi. Gledatelja: 65. Sudac: Antun Lukić (Kastav). Pomoćnici: Merle (Viškovo) i Rožanković (Rijeka). Strijelci: 1:0 Purković (5′), 1:1 Matika (64′), 1:2 Krnjus (77′), 1:3 I. Lepinjica (84′). Žuti kartoni: Simčić, Zeko (Halubjan), Ivetić (Pazinka).

HALUBJAN: Kukić, Samardžija, Srok, Kinkela, Simčić, Zeko, Kovačić (od 72′ Katić), Purković (od 58′ Kovčalija), Miočić, Majetić, Brnčić (od 76′ Bilić).

PAZINKA: Beblek, Delšeno, Pinčan, Ivetić (od 90′ Kurelović), Matika, S. Pavlović (od 76′ Krnjus), N. Pavlović (od 46′ Maružin), Ivetac, I. Lepinjica (od 90′ Buždon), M. Lepinjica (od 46′ Erik), Rabar.

CRIKVENICA – MLADOST 1:1

CRIKVENICA Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Pomoćnici: Janković (Viškovo) i Badjuk (Rijeka). Strijelci: 1:0 Merle (22′), 1:1 Baf (87′). Žuti kartoni: Prpić (Crikvenica), Vujica, Kostešić (Mladost).

CRIKVENICA: Stipanov, Brkljača, J. Nemetz, Prpić, Vukelić, N. Nemetz (od 65′ Kuna), Merle (od 90′ Škoro), Pašuld (od 83′ Matešković), E. Petrović (od 76′ Mijolović), Butorac, L. Petrović (od 60′ Kuši).

MLADOST: Tončinić, Marijanović, Vujica, Paus, Kostešić (od 90′ Milotić), Halilović, Bogdan, Matić (od 73′ Baf), Valčić, Funčić, Bradarić.

RUDAR – GROBNIČAN 1:3

LABIN Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Igor Rajko. Pomoćnici: Bunčić i Jakičić (svi Poreč). Strijelci: 0:1 Babić (12′), 0:2 Fućak (18′), 0:3 Fućak (32′), 1:3 Juričić (54′). Žuti kartoni: Kurtić, Kruškić (Rudar), Srok, Gundić (Grobničan).

RUDAR: Blažina, Stojković (od 46′ Bembić), Čudić, Macan, Juričić, Ključarić (od 38′ Dragovina), Hasanbegović, Dadić, Kurtić, Paravić (od 54′ Kozić), Kruškić (od 87′ Načinović).

GROBNIČAN: Srok, Golić, Jukić, F. Bosančić, Poropat, Pilčić, Matković (od 90′ Ivanović), Valić, Fućak (od 90′ Orman), Gundić, Babić (od 78′ A. Bosančić).