Talijanski nogomet

Dinamov protivnik u formi: Treća uzastopna pobjeda Atalante! Kaliniću poništen gol za Romu nakon provjere na VAR-u

REUTERS/Daniele Mascolo

Unatoč maloj minutaži Nikola Kalinić uspio je zabiti gol u 90. minuti, koji je nakon provjere na VAR-u poništen, a u sudačkoj nadoknadi (90+11) mogao je donijeti pobjedu Romi, ali je njegov pokušaj glavom završio iznad gola. Veznjak Marko Rog, koji se je ustalio u početnoj postavi Cagliarija, odigrao je cijeli susret.

RIM – Nakon što su dvije domaće utakmice odigrali u Parmi (poraz i remi), igrači Atalante napokon su se vratili na svoj obnovljeni Gewiss stadion u Bergamu, te su u nedjelju svladali Lecce sa 3-1 golovima Duvána Zapate (35), Papu Gómeza (40) i Robina Gosensa (56). Bila je to treća uzastopna pobjeda Atalante, ali hrvatski veznjak Mario Pašalić ovaj puta ostao je na pričuvnoj klupi momčadi iz Bergama.

Nogometaši Fiorentine pobijedili su Udinese s minimalnih 1-0 (0-0) u prvoj utakmici nedjeljnog programa 7. kola talijanske Serie A, odigranoj na stadionu Artemio Franchi u Firenzi. Strijelac pobjedničkog pogotka u 72. minuti bio je srpski branič Nikola Milenković. Hrvatski reprezentativac Milan Badelj bio je u početnoj postavi Fiorentine, a u 64. minuti trener Montella ga je zamijenio za Benassija.

Lazio je u završnici susreta u gostima kod Bologne mogao do doći pobjede, ali napadač Joaquin Correa u 88. minuti nije iskoristio penal, pa je susret završio neodlučeno (2-2).

Hrvatski napadač Nikola Kalinić igrao je od 75. minute za Romu u susretu protiv Cagliarija, koji je završio 1-1. Cagliari je tako nastavio pozitivan niz, u posljednjih pet susreta upisao je tri pobjede i dva remija.

Danas se još sastaju Torino i Napoli (utakmica je počela u 18.00 sati), a vodeći Inter će biti domaćin Juventusu u derbiju kola (20.45).