ATP turnir

Marin Čilić u polufinalu Moskve igra protiv Rusa Andreja Rubljova

Marin Čilić/Foto REUTERS

MOSKVA Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira u Moskvi, on je u četvrtfinalu nadigrao Francuza Jeremyja Chardyja sa 6-4, 4-6, 7-6 (2) nakon dva sata i 21 minute igre.

Čiliću će ovo biti prvi nastup u polufinalu u 2019. godini te prvi nakon 14 mjeseci, odnosno od Cincinnatija u kolovozu prošle godine.

Do četvrte pobjede u šestom međusobnom susretu protiv Chardyja Čilić je stigao u dvoboju punom preokreta. U prvom je setu Chardy poveo sa 4-3 uz »break« samo da bi Čilić osvojio sljedeća tri gema od čega dva na servis Francuza.

Za osvajanje drugog seta Chardyju je bio dovoljan »break« u trećoj igri te dionice, da bi treći set donio nekoliko preokreta. Čilić je poveo sa 3-0 samo da bi Chardy poravnao na 3-3 i imao »break-loptu« za vodstvo 4-3 koju nije iskoristio. Potom je Čilić kod prednosti 4-3 imao četiri prilike za oduzimanje servisa Francuzu koje je propustio da bi o pobjedniku odlučivao »tie-break«.

Čilić je bio uvjerljiv na svom početnom udarcu u odlučujućoj igri, a uspio je osvojiti i dva poena na Chardyjev servis.

Marin Čilić u polufinalu će igrati protiv Rusa Andreja Rubljova.