Marin Čilić bez polufinala, porazio ga Japanac

Zlatko Horvat

Reuters

Reuters

Marin Čilić nije uspio izboriti prvi  polufinale Masters 1000 turnira u Monte Carlu. Čilića je u četvrtfinalu poslije dva sata i 55 minuta igre sa  6:4, 6:7 (1), 6:3  pobijedio Japanac Kei Nishikori

RIJEKA  Marin Čilić nije uspio izboriti prvi  polufinale Masters 1000 turnira u Monte Carlu. Čilića je u četvrtfinalu poslije dva sata i 55 minuta igre sa  6:4, 6:7 (1), 6:3  pobijedio Japanac Kei Nishikori, koji sada vodi 8-6 u međusobnim susretima. Nishikoriju je pomogla i ozljeda desnog koljena hrvatskog tenisača.

Spasio je Čilić tri meč lopte kod zaostatka 5:4 u drugom setu na servis Nishikorija, ali nije uspio dovršiti preokret. Izgubljeni servis u osmom gemu trećeg seta koštao ga je poraza. Nishikori nije dvaput ponovio istu pogrešku…

U Čilićevoj igri bilo je previše grešaka, Nishikoriju je ponudio previše, čak 14 »break« lopti, od kojih je Japanac iskoristio četiri. Ovaj poraz znači i Čilićev pad s trećeg na četvrto mjesto ATP ljestvice.

Rezultati četvrtfinala: Nadal (1) –  Thiem (5)  6:0, 6:2, Dimitrov (4) – Goffin (6)  6:4, 7:6 (5), Gasquet – A. Zverev (3) 6:4, x:x. Parovi, četvrtfinale:  Marach/A. Pavić – Dimitrov/Goffin predaja. Danas (13.30): Nadal – Dimitrov, Gasquet(A. Zverev – Dimitrov (15.30).