Druga liga rukometašica - zapad

Zamećanke uvjerljive protiv Karlovčanki, Senjkinje bolje od Ivanića

Zamećanke slave novu pobjedu

RIJEKA Utakmica 12. kola Druge lige rukometašica – zapad: Zamet- Karlovac 33:26 (17:10). Centar Zamet. Gledatelja 100. Sutkinje: Kirasić, Stipetić (Ogulin). Nadzornik: Janović (Rijeka).

ZAMET: Troskot 4, Polić, Perčić Bahtiri, Blažić 1, Skokandić, Mikolić 6, Tabar 1, Brkljača 3, Krizmanić 3, Pleše 2, Toskić, Stanić 6, Sabalić, Visković 7.

KARLOVAC: Bačić 2, Stepić 7, Peretić, Španić 3, Vuković 10, Korač 2, čović, Dolinar, Pavletić, Kučinić 1, Kružić, Devčić, Krizmanić, Šmuc, Medved 1, Keča.

Rukometašice Zameta su i u nastavku prvenstva nastavile obogaćivati ionako bogatu kolekciju bodova s borbenim i brzim gošćama iz Karlovca. Igračice trenera Igora Marijanovića su očekivano slavile nakon što su već do poluvremena izrešetale karlovačku mrežu.

– Utakmica je na neki način bila predvidljiva – kaže golmanica Zameta Ella Toskić, jedna od najistaknutijih u redovima riječkih rukometašica. – U drugom poluvremenu je bilo samo potrebno zadržati visoku prednost.

Ella je uoči nastavka pozvala suigračice da maksimalno ozbiljno odigraju do kraja. Međutim, visoka prednost je malo opustila Zamećanke, ali pobjeda nije dolazila u pitanje.

– Rekla sam suigračicama da zapnu, ali malo su stale su. Uspjele smo održati razliku, imale koncentraciju i to je najbitnije. Ukupno gledajući, cure su dale sve od sebe u obrani, korektno su obavile zadaće. Zadovoljna sam i kako sam branila, bilo je i grešaka, ali ćemo i to popraviti. Napad je bio efikasan.

Zamećanke nastavljaju usiljeni marš u drugoligaškoj konkurenciji s maksimalnim učinkom od svih dvanaest pobjeda.

– Cilj nam je naravno sve pobjeđivati do kraja. Svakako i ulazak u Prvu ligu. Nadam se da će uz podršku kluba cure dati sve od sebe kako bismo uspjele. Definitivno vjerujem da smo to u stanju ostvariti – poručila je Ella Toskić. (I. D.)

SENIA – IVANIĆ 28:25

SENJ Utakmica 12. kola Druge lige rukometašica – zapad: Senia – Ivanić 28:25 (12:11). Dvorana »Robert Barbić – Beli«. Gledatelja 150. Suci: Kuhar (Rude), Prelčec (Zagreb). Nadzornik: Turkalj (Rijeka).

SENIA: Cvjetičanin 4, Slavković 1, Samardžić, Bradanović 4, Šolić 1, Strukar, Zugan, Margeta, Matičić 13, Katalinić, Posavec 2, Nekić 3, Kren.

IVANIĆ: Barišić 10, E. Popović Gecan, T. Popović Gecan, Cupek 4, Petković 2, Biloglav, A. Hasan, Franko 4, Vidović 3, Hren, E. Hasan, Orlović 2.

Senia je osvojila važne bodove protiv velikih favoritkinja. Ivanić je poveo 7:3, ali to je bilo sve od njih. Senkinje su ostvarile seriju od 4:0 za vodstvo 11:9 te dobile poluvrijeme 12:11. Domaće su u nastavku stalno bile u prednosti od dva do četiri gola razlike. U Senju su ugodno iznenađeni ovom pobjedom nad trećom ekipom lige. U napadu domaćih je cijela ekipa za pohvalu, ali je simultanku s gošćama odigrala Jelena Matičić, povratnica sa studija u Engleskoj, bila je košarkaški efikasna sa čak 13 pogodaka u mreži nemoćnih gošći.Ostali rezultati: Rugvica – Rudar 31:37, Arena – Lokomotiva II 23:34, Zaprešić – Rovinj 32:11, Samobor – Trešnjevka 22:26.

Poredak: Zamet 24, Trešnjevka 20, Ivanić 18, Rudar 16, Samobor 12, Lokomotiva II 11, Zaprešić 11, Samobor 11, Rugvica 7, Arena 7, Senia 5, Rovinj 2 boda.