Prva liga rukometaša - jug

Razigrani Crikveničani, lideru iz Dubrovnika kozalska drama

CRIKVENICA Utakmica 12. kola Prve lige rukometaša – jug: Mornar Crikvenica – Metković Mehanika 29:24 (14:7). Gradska dvorana Crikvenica. Gledatelja 200. Suci: Bosak, Herceg (Varaždin).

MORNAR CRIKVENICA: Zena, Matejčić 1, Oroši, Zarev 6, Stanić 8, Čupić 7, Huljina 1, Car 4, F. Daskijević, Stupar 2, Melon, Dokoza, Mijić, Domijan.

METKOVIĆ MEHANIKA: M. Jakić, Koncul, Obšivač 1, Cvitanović 2, Jerković, Buntić 9, Bartolović 1, D. Bošković, B. Bošković 3, Kozina 1, Kolovrat 3, Romić, Ćupić 4, T. Jakić.

Zahuktali rukometaši Mornara Crikvenice su nadigrali Metković Mehaniku u ogledu nekadašnjih članova elitnog hrvatskog razreda. Momčad trenera Valtera Matoševića se u prvom dijelu odvojila na 9:4, pri čemu je efikasan bio Antonio Stanić. Gosti pritom čak 11 minuta nisu mogli svladati itekako raspoloženog vratara Liridonu Zenu. Ovaj je do odmora skupio impresivnih 15 obrana. Stečeno vodstvo, uvečano do odmora na 14:4 bio je zalog Kircima za mirniji nastavak i pobjedu koja ih vodi u gornji dom ljestvice.

KOZALA – DUBROVNIK 24:26

RIJEKA Utakmica 12. kola prve lige rukometaša – jug: Kozala – Dubrovnik 24:26 (12:15). Dvorana na Kozali. Gledatelja 200. Suci Emanović, Mikić (Štivice).

KOZALA: Ćaćan, Balas, Braut, Islamović 9, Štucin 1, D. Ljevar 1, Milih 1, Maljavac 1, Tomaš 8, Vukičević 2, L. Ljevar 1.

DUBROVNIK: Orović, Knez, Brin 2, Jurić Grgić 4, Butica, Zujić 3, Bušlje, Bevanda 6, Debelić 2, Srna 7, Janđel, Barišić, Radić 1, Lončarica 1.

Dubrovačkom lideru pripala je pobjeda u riječkoj drami u kojoj je Kozala odigrala svoju najbolju prvenstvenu utakmicu, ali je ipak ostala praznih ruku. U prvom poluvremenu najbolji domaći pojedinac Antonio Tomaš i efikasni Dino Islamović te suigrači su stalno bili na »egalu« do 12:12 kada su se »gospari« odvojili na 12:15.

U nastavku su gosti poveli 21:16, ali su domaći nakon »time outa« pojurili kao navijeni i došli su na 23:24. Kod 25:26 domaćini su presingom pokušali osvojiti loptu i izboriti napad za remi, ali nisu uspjeli i Dubrovčani su pogodili za 26:24.

Na klupama su bila dva bivša ugledna dugogodišnja imena Zameta, na domaćoj Darko Dunato i na gostujućoj Silvio Ivandija, prilikom stezanja desnice poslije utakmice su upali u kratku polemiku oko suđenja koju će svakako obojica brzo zaboraviti.

Ostali rezultati: Buzet – Solin 30:20, Hrvatski dragovoljac – Trogir 18:33, Karlovac – Biograd 42:18, Ribola Kaštela – Split 25:21. Poredak: Dubrovnik 21, Karlovac, Ribola Kaštela 18, Buzet 16, Mornar Crikvenica, Metković Mehanika 14, Trogir 12, Hrvatski dragovoljac 10, Kozala 8, Biograd 8, Solin 3, Split 2.