Serie A

Rebić debitirao za Milan, “rossoneri” uzeli bodove Jurićevoj Veroni

acmilan.com

acmilan.com

Nogometaši AC Milana u nedjelju su u gostima kod Verone, koja je već u 21. minuti ostala sa igračem manje, slavili sa 1-0 pogotkom Krzysztofa Piateka u 68. minuti iz penala.

Trener Verone Ivan Jurić morao je rano promijeniti plan igre jer je njegov napadač Mariusz Stepinski dobio crveni karton u 21. minuti. Dugo su domaćini održavali nulu, ali u 68. minuti su pokleknuli kada je Krzysztof Piatek iz penala donio pobjedu Milanu.

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić, koji je u završnici prijelaznog roka stigao u AC Milan, debitirao je za “rossonere” odigravši drugo poluvrijeme, te je zaradio žuti karton zbog jednog prekršaja. Nakon dva remija nogometaši Rome napokon su upisali pobjedu, na Olimpicu je u nedjelju stradao Sassuolo sa 4-2. Već nakon 33 minute bilo je 4-0 za Romu, a strijelci su bili Bryan Cristante (12), Edin Džeko (19), Henrikh Mkhitaryan (22) i Justin Kluivert (33). U nastavku Sassuolo je samo uspio ublažiti poraz pogocima Domenica Berardija (53, 72). Nikola Kalinić, koji je na posudbi u Romi, ostao je na klupi.  Nakon poraza u prva dva kola talijanskog prvenstva, Cagliari je u gostima dobio Parmu sa 3-1, a hrvatski veznjak Marko Rog ponovno je bio u početnoj postavi Cagliarija i igrao je do 83. minute. Dvostruki strijelac za Cagliari bio je Luca Ceppitelli (23, 39), a jedan pogodak dodao je Giovanni Simeone (77), dok je za Parmu zabio Antonino Barilla (58).  Lazio je u gostima kod SPAL-a vodio od 17. minute, kada je Immobile zabio iz penala. No, u drugom poluvremenu igrači SPAL-a uspjeli su napraviti preokret. Andrea Petagna u 63. minuti pogađa za 1-1, a pobjedu domaćinima donosi slovenski nogometaš Jasmin Kurtić u sudačkoj nadoknadi (90+2).  Rezervni golman SPAL-a Karlo Letica ostao je na klupi za pričuve. Brescia je nakon prvog poluvremena vodila sa 3-1, da bi gosti iz Bologne na kraju slavili sa 4-3. Ključni trenutak dogodio se u 48. minuti kada je Brescia ostala sa igračem manje, jer je veznjak Daniele Dessena dobio drugi žuti karton zbog simuliranja. Nakon toga uslijedio je preokret i golovima  Rodriga Palacia (56), Stefana Denswila (60) i Riccarda Orsolinija (80) Bologna je došla do pobjede.  Nedjeljnji program 3. kola počeo je susretom Genoe i Atalante, a nogometaši Atalante, prvog protivnika Dinama u Ligi prvaka, slavili su u sa 2-1. Atalanta je povela u 64. minuti golom Muriela iz jedanaesterca, a potom su dva gola pala u sudačkoj nadoknadi. Prvo je izjednačio Domenico Criscito iz penala u prvoj minuti nadoknade vremena, a petoj minuti dodanog vremena Duvan Zapata je donio pobjedu Atalanti. Marijo Pašalić je igrao za goste do 56. minute,  Dan ranije Juventus je odigrao 0-0 na gostovanju kod Fiorentine, a Udinese, kojeg vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, je poražen na San Siru od Intera sa 0-1, nakon što su gosti veći dio utakmice igrali s igračem manje. Za Inter, koji je trećom pobjedom preuzeo vrh ljestvice, cijeli susret odigrao je Marcelo Brozović. U ponedjeljak se sastaju Torino i Lecce.Nedjelja:Genoa    1 Criscito (90+1-pen)Atalanta 2 Muriel (64-pen.), Zapata (90+5)– – –Brescia 3 Donnarumma (10, 19), Cistana (42)Bologna 4 Bani (36), Palacio (56), Denswil (60), Orsolini (80)– – –SPAL  2 Petagna (63), Kurtić (90+2)Lazio 1 Immobile (17-pen)– – –Parma    1 Barilla (58)Cagliari 3 Ceppitelli (23, 39), Simeone (77)– – –AS Roma  4 Cristante (12), Džeko (19), Mkhitaryan (22), Kluivert (33)Sassuolo 2 Domenico Berardi (53, 72)– – –Verona   0AC Milan 1 Piatek (68-PEN) Subota:Fiorentina 0Juventus   0– – –Napoli    2 Mertens (13, 67)Sampdoria 0– – –Inter   1 Sensi (44)Udinese 0 Poredak:1. Inter            3 3 0 0 7:1  6 92. Bologna          3 2 1 0 6:4  2 73. Juventus         3 2 1 0 5:3  2 74. SSC Napoli       3 2 0 1 9:7  2 65. Torino           2 2 0 0 5:3  2 66. Atalanta Bergamo 3 2 0 1 7:6  1 67. AC Milan         3 2 0 1 2:1  1 68. AS Roma          3 1 2 0 8:6  2 59. Lazio            3 1 1 1 5:3  2 410. Genoa            3 1 1 1 6:6  0 411. Verona           3 1 1 1 2:2  0 412. US Sassuolo      3 1 0 2 7:7  0 313. Cagliari         3 1 0 2 4:4  0 314. Parma            3 1 0 2 4:5 -1 315. SPAL Ferrara     3 1 0 2 4:5 -1 316. Brescia          3 1 0 2 4:5 -1 317. Udinese          3 1 0 2 2:4 -2 318. ACF Fiorentina   3 0 1 2 4:6 -2 119. Lecce            2 0 0 2 0:5 -5 020. Sampdoria        3 0 0 3 1:9 -8 0