Europska liga

REMI U MAKSIMIRU Dinamo odigrao bez pogodaka protiv Anderlechta u utakmici bez značaja

P. N.

Detalj s utakmice Dinama i Anderlechta/L. STANZL/Pixsell

Dinamo je 'europsko proljeće' nakon 40 godina osigurao već u četvrtom kolu, a potom je u Istanbulu odigrao 0:0 protiv Fenerbahčea i tako osigurao prvo mjesto u skupini. U posljednjih 90 minuta 'modri' su mogli igrati bez stresa i bez pritiska, a nažalost odigrali su i bez golova.

ZAGREB U susretu posljednjeg, šestog kola D skupine Europske lige nogometaši Dinama su na stadionu Maksimir odigrali 0:0 protiv Anderlechta, no i prije zadnjeg kola osigurali su prvo mjesto u skupini i plasman u šesnaestinu finala.

Dinamo je ‘europsko proljeće’ nakon 40 godina osigurao već u četvrtom kolu, a potom je u Istanbulu odigrao 0:0 protiv Fenerbahčea i tako osigurao prvo mjesto u skupini. U posljednjih 90 minuta ‘modri’ su mogli igrati bez stresa i bez pritiska, a nažalost odigrali su i bez golova.

Bila je to siromašna utakmica bez prilika i bez ritma. Dinamo je imao inicijativu, ali niti jednom nije ozbiljnije ugrozio belgijska vrata.

Za goste su cijeli susret odigrali Ivan Santini i Antonio Milić, a obojica su dobili žute kartone.

U drugom susretu iz ove skupine Spartak je u Trnavi pobijedio Fenerbahče sa 1:0, a pogodak odluke zabio je Kubilay Yilmaz u 41. minuti.

Ždrijeb susreta 16-ine finala Europske lige održat će se u ponedjeljak, 17. prosinca u Nyonu, a hrvatski prvak bit će među nositeljima.

Prve utakmice 16-ine finala na rasporedu su 7. ožujka, dok su uzvrati 14. ožujka. Ove godine finale Europske lige igrat će se 29. svibnja na Olimpijskom stadionu u Bakuu.