Liga prvaka

PREOKRET NA ETIHADU Atalanta povela pa primila “pet komada”, gostujuće pobjede Bayerna i Reala

Raheem Sterling i Pep Guardiola/Foto REUTERS

Juventus je u Torinu od Lokomotiva gubio od 30. minute, kada je zabio Mirančuk, a izjednačio je Dybala u 72. minuti. Samo dvije minute kasnije Argentinac donosi potpuni preokret i pobjedu Juvea. Vedran Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu za Ruse.

ZAGREB Nogometaši Manchester Citya svladali su u susretu 3. kola C skupine Lige prvaka na svom stadionu Atalantu s čak 5-1 i ostali s maksimalnim učinkom.

Atalanta je hrabro ušla u utakmicu i povela, a potom primila pet »komada« od raspoloženog engleskog prvaka.

U 28. minuti Fernandinho je napravio prekršaj nad Iličićem, a kazneni udarac je Ukrajinac Malinovski pretvorio u vodstvo gostiju. U 34. minuti Aguerro izjednačuje nakon preciznog dodavanja Sterlinga, igrača kojeg je Massielo pokosio u kaznenom prostoru 38. minuti, a Argentinac Aguero iz penala zabija i drugi gol u četiri minute za preokret Citya. U 46. minuti je za goste ušao u igru Mario Pašalić, a u 58. minuti Englezi su odigrali briljantnu akciju koju je završio Sterling za 3-1. Sterling je postigao svoj drugi gol u 64. minuti, a treći četiri minute kasnije, da bi osam minuta prije kraja igrač domaćih Foden zaradio crveni karton.

U ovoj skupini su Šahtar i Dinamo odigrali 2-2.

U skupini A Real je bez ozlijeđenoga Luke Modrića slavio kod Galatasaraya s 1-0 golom Kroosa iz 18. minute. Pobjeda Reala spriječila je PSG da postane prva momčad u povijesti Lige prvaka koja se plasirala u osminu finala nakon samo tri kola. PSG je slavio kod Club Bruggesa s čak 5-0 uz tri gola Mbappea i dva Icardija.

U skupini B Bayern je preokretom slavio u Pireju protiv Olympiacosa s 3-2.Domaćini su neočekivano poveli golom El Arabija, a Lewandowski je izjednačio u 34. minuti, da bi Poljak svojim drugim golom u 62. minuti doveo momčad Nike Kovača u vodstvo. Tolisso je povećao na 3-2, da bi Guilerme smanjio u 79. minuti. Ivan Perišić je ušao u igru u 86. minuti. Tottenham je u Londonu »demolirao« Zvezdu s 5-0 i izbio na drugo mjesto.

U skupini D Atletico je teškom mukom u Madridu pobijedio Bayer s 1-0, a pobjednički gol zabio je Alvaro Morata u 78. minuti. Juventus je u Torinu od Lokomotiva gubio od 30. minute, kada je zabio Mirančuk, a izjednačio je Dybala u 72. minuti. Samo dvije minute kasnije Argentinac donosi potpuni preokret i pobjedu Juvea. Vedran Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu za Ruse.

Skupina A

Club Brugge – PSG 0-5 (Icardi 7, 63, Mbappe 61, 79, 83)Galatasaray – Real Madrid 0-1 (Kroos 18) 1. PSG 3 3 0 0 9:0 92. Real Madrid 3 1 1 1 3:5 43. Brugge 3 0 2 1 2:7 24. Galatasaray 3 0 1 2 0:2 1

Skupina B

Tottenham – Crvena zvezda 5-0 (Kane 9, 72, Son 16, 44, Lamela 57)Olympiakos – Bayern 2-3 (El Arabi 23, Guilherme 79//Lewandowski 34, 62, Tolisso 75) 1. Bayern 3 3 0 0 13:4 92. Tottenham 3 1 1 1 9:9 43. Crvena zvezda 3 1 0 2 3:9 34. Olympiacos 3 0 1 2 5:8 1

Skupina C

Šahtar – Dinamo Zagreb 2-2 (Konopljanka 16, Dodo 75//Olmo 25, Oršić 60pen)

Manchester City – Atalanta 5-1 (Aguero 34, 38pen, Sterling 58, 64, 69//Malinovski 28pen)

1. Manchester City 3 3 0 0 10:1 92. Dinamo Zagreb 3 1 1 1 6:4 43. Šahtar Donjeck 3 1 1 1 4:6 44. Atalanta 3 0 0 3 2:11 0

Skupina D

Atletico Madrid – Bayer Leverkusen 1-0 (Morata 78)Juventus – Lokomotiv 2-1 (Dybala 72, 79//Mirančuk 30) 1. Atletico Madrid 3 2 1 0 5:2 72. Juventus 3 2 1 0 7:3 73. Lokomotiv Moskva 3 1 0 2 3:5 34. Bayer Leverkusen 3 0 0 3 1:6 0