Dinamo vs. Hapoel

PETARDA: Novi Dinamo pokazao moć, modri mogu početi pripreme za treće pretkolo LP

P. N.

Arijan Ademi/F. KOS/PIXSELL

Modri su do odmora postigli dva pogotka (Hajrović i Oršić) u razmaku od šest minuta.  Ademi dvostruki strijelac u nastavku. Hodžić stavio "točku na i"

ZAGREB Nogometaši Dinama obavili su glavninu posla u prvom ogledu drugoga pretkola Lige prvaka. Nakon maksimirskih 5:0 uzvrat u Izraelu bit će formalnost, trebalo bi se dogoditi veliko čudo da “modri” ne izbore treće pretkolo Lige prvaka gdje ih čeka bolji iz susreta kazakstanske Astane i danskog Midtjyllanda. Kazakstanci su prvu utakmicu na domaćem terenu dobili 2:1. Ono što trenera Nenada Bjelicu može veseliti više od konačnog rezultata je razigrana i rastrčana modra momčad koju ni brojne promjene u sastavu nisu poremetile u dopadljivoj igri. Modri su iskazali moć, nije lako dati pet komada u Europi ni puno slabijim momčadima od izraelskog prvaka!

Kraj utakmice.

GOL!! Armin Hodžić je u 82. minuti s nekoliko metara glavom postigao i peti pogodak za Dinamo.

GOL!! Ademi je u 62. minuti iz drugog pokušaja ponovo savladao Anestisa.

GOL!! Ademi je u 50. minuti dočekao odbijanac nakon pokušaja Hajrovića i zakucao loptu u mrežu za treći pogodak Dinama.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme u Maksimiru

Kraj prvoga poluvremena.

GOL!! Mislav Oršić je u 28. minuti ugurao loptu u mrežu, a nakon što je vratar Anestis odbio pokušaj Gojaka.

GOL!! Hajrović je u 22. minuti, nakon duge lopte na Budimira, iz okreta pogodio za prednost “modrih”.

10. minuta: Kontra Izraelaca. Zagorec je pravovremeno istrčao i zaustavio pokušaj Sahara.

1. minuta: Velika prilika za Olma, no lopta je završila u bloku.

1. minuta: Počela je utakmica pred (polu)praznim tribinama stadiona u Maksimiru.

Dinamo – Hapoel BS 5:0

Stadion u Maksimiru. Gledatelja: 9000. Sudac: Ali Palabiyik (Turska). Strijelci: 1:0 Hajrović (22′), 2:0 Oršić (28′), 3:0 Ademi (50′), 4:0 Ademi (62′), 5:0 Hodžić (82′).  Žuti kartoni: Stojanović, Gojak, Hajrović (Dinamo), Taha, B. Bitton (Hapoel).

DINAMO: Zagorec – Stojanović, Theophille-Catherine, Dilaver, Levoac – Ademi – Hajrović (od 85′ Fiolić), Gojak, Olmo, Oršić (od 74′ Šitum) – Budimir (od 70′ Hodžić).

HAPOEL BS: Anestis – B. Bitton, Taha, Tzedek, O. Bitton – Cetout (od 46′ Mamman), Ogu – Ezra, Einbinder (od 74′ Ben Basat), Melikson – Sahar (od 53′ Nwakaeme).