Kup Hrvatske

Osijek i Inter rutinski prošli u osminu finala Kupa

Pero Bočkaj (desno) i suigrači rutinski su obavili posao u Krapini nakon gostovanja na Rujevici/R. BRMALJ

Osječani su s 3:0 svladali Zagorec u Krapini, a Zaprešićani istim rezultatom Bednju u Beletincima

KRAPINA Nogometaši Osijeka očekivano su izborili plasman u osminu finala Hrvatskog kupa nakon što su u Krapini pred 1.000 gledatelja pobijedili Zagorec sa 3:0. Osijek je bez suviše stresa odradio gostovanje u Krapini postigavši jedan pogodak u prvom, te još dva u drugom dijelu utakmice. Golove su zabili Pervan u 35. minuti, Kamenar u 54. minuti, te Štrkalj tri minute prije kraja utakmice. Osijek se tako pridružio Interu koji je u utorak u Beletincima identičnim rezultatom porazio Bednju.

Preostale utakmice šesnaestine finala igraju se idućeg tjedna. U utorak 25. rujna se sastaju Udarnik Kurilovec i Slaven Belupo, dok je dan kasnije na rasporedu čak 13 utakmica. U U srijedu igraju Križevci – Rijeka, Zelina – GOŠK Dubrovnik, Krk – Cibalia, Nehaj – Šibenik, Marsonia – Zagreb, Slavija Pleternica – Vinogradar Mladina, Vukovar ’91 – Zadar, Sloga Nova Gradiška – Istra 1961, Primorac Biograd – Lokomotiva, Jadran LP Ploče – Split, Vrapče – Hajduk, Sloga Mravince – Dinamo i Varteks – Međimurje Čakovec.