Druga HNL

ORIJENT SRUŠIO LIDERA! Miro Iličić u 25. minuti pogodio šibenske rašlje i raspametio Krimeju

Krimejčani su burno proslavili pobjedu nad Šibenčanima/Foto D. ŠKOMRLJ

"Orijent, Orijent...", orilo se na dobro popunjenim tribinama Krimeje u sudačkoj nadoknadi vremena dok su domaći nogometaši čuvali dragocjenu prednost s liderom Šibenikom.

RIJEKA Utakmica 4. kola Druge nogometne lige: Orijent 1919 – Šibenik 1:0 (1:0). Stadion Krimeja. Gledatelja 900. Sudac Goran Pečarić (Zagreb) 6,5. Strijelac: 1:0 Iličić (25′). Žuti kartoni: Tadejević, Travaglia, Vidas, Mulac, Monjac, Šantek (Orijent 1919), Pajić (Šibenik).

ORIJENT 1919: Berković 6,5, Mulac 6,5,Gerc 6 (od 59′ Fatić -), Iličić 7,5, Travaglia 6,5, Smilčić 6,5, Monjac 6,5, Liber 6,5 (od 68′ Črnko -), Mohorovičić 6 (od 74′ Šantek -), Vidas 6,5, Tadejević 7.

ŠIBENIK: Labrović 6, Juričić 6 (od 69′ Antunović -), Pajić 6, Bilić 5,5, Kukec 6,5, Rak 6, Ampem 6 (od 72′ Španja -), Blaić 6, Vukorepa 5,5, Bulat 5,5 (od 82′ Barišić -), Ćurić 6.

“Orijent, Orijent…”, orilo se na dobro popunjenim tribinama Krimeje u sudačkoj nadoknadi vremena dok su domaći nogometaši čuvali dragocjenu prednost s liderom Šibenikom. Vjerni domaći navijači su pružali podršku svojim ljubimcima, na kraju se slavilo na tribinam,a gdje su vijorile zastave “Red fuckersa”. Igrači su izašli sa travnjaka uz pljesak, nakon utakmice se čula pobjednička pjesma iz njihove svlačionice. Potez, koji se na koncu pokazao matnim i pogodak kojim je na Krimeji nasukan lider drugoligaške kolone, je povučen u 25. minuti. Raspoloženi Ennio Travaglia je u pravi čas pronašao svog suigrača u napadu Miroslava Iličića. Domaća “devetka” se vješto uputila u solo akciju koju je efektno okončala zakucavanjem lopte iz daljine u desne rašlje šibenske mreže, čiji je čuvar Nediljko Labrović mogao za ovim silovitim i točnim udarcem samo nemoćno plivati zrakom.