Formula 1

Nizozemac Max Verstappen pobijedio na Velikoj nagradi Brazila

Max Verstappen/Foto REUTERS

SAO PAOLO Nizozemac Max Verstappen u Red Bullu pobijedio je na F1 Velikoj nagradi Brazila, pretposljednjoj utrci sezonu Formule 1, održane na stazi Interlagos.

Drugo mjesto osvojio je Francuz Pierre Gasly (Toro Rosso), koji se po prvi puta u karijeri popeo na pobjedničko postolje, dok je treći bio svjetski prvak Britanac Lewis Hamilton (Mercedes). Hamilton se u zadnjem krugu sudario Red Bullom Alexa Albonom, pa je propala šansa za prvi tajlandski podijum u povijesti.

Finac Valtteri Bottas (Mercedes), drugi u ukupnom poretku, utrku nije završio zbog kvara, a puno gore su prošli vozači Ferrarija Monežanin Charles Leclerc i Nijemac Sebatian Vettel, koji su se četiri kruga prije kraja međusobno sudarili i ostali bez plasmana. Njihov sudar u potpunosti je iskoristio Verstappen, koji je sada treći s 260 bodova, Leclerc je ostao na 249, a Vettel na 230 bodova.

Zadnja utrka sezone je za 14 dana u Abu Dabiju.