Prva HNL

MIRIŠE NA TITULU… Hajduk svladao Inter uz pomoć suca Bela, Dinamo ostao na “minus tri”

Igrači Hajduka proslavili su još jednu pobjedu /Foto PIXSELL

SPLIT Nogometaši Hajduka u susretu su 9. kola Prve HNL na Poljudu svladali Inter iz Zaprešića sa 3-1 (1-0) i tako se učvrstili na vrhu ljestvice. Strijelci: 1-0 Caktaš (41-11m), 2-0 Jurić (46), 2-1 Serderov (48), 3-1 Jairo (86).

Nakon niza propuštenih prilika Hajduk je poveo pred kraj prvog poluvremena iz kaznenog udarca. Osječki sudac Bel je naslanjanje Grgića rukama na leđa Ismajlija, koji je pao u gostujućem kaznenom prostoru, okarakterizirao kao prekršaj te pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač bio je Caktaš.

U prvoj minuti nastavka Hajduk je poveo 2-0, Jairo je prihvatio loptu u gostujućem šesnatercu, pokušao vratiti za Caktaša, njegovo je dodavanje presjekao Tatomirović, ali lopta se odbila do Jurića koji je iz okreta pogodio mrežu nemoćnog Freliha.

Inter se ekspresno vratio u utakmicu, samo dvije minute potom Serderov je pobjegao neopreznom Ismajliju, a onda i pogodio bliži kut loše postavljenog Posavca.

Hajduk je tako morao strepiti za tri boda sve do pred sam kraj susreta kada je Jairo iskoristio loše ispucavanje Freliha i na asistenciju Caktaša postavio konačnih 3-1.

Vodeći Hajduk sada ima 19 bodova, tri više uz utakmicu više od drugog Dinama, dok je Inter posljednji sa šest bodova, jednim manje od devetog Varaždina.

Utakmice 9. kola:

Lokomotiva – Osijek       2:1S. Belupo – Gorica       2:0Varaždin – Dinamo       1:0Hajduk – Inter       3:1Istra 1961 – Rijeka       19.00h

Hajduk  9  6   1  2  17:5        19

Dinamo       8       5       1       2       12:4       16

Lokomotiva       9       4       2       3       15:12       14

Osijek       9       3       4       2       11:9       13

Rijeka       7       3       3       1       9:7       12

Gorica       9       3       3       3       12:12       12

S. Belupo       9       3       1       5       11:22       10

Istra 1961       8       2       2       4       9:12       8