Rijeka vs. Wolfsburg

KRAJ: Mehmedi s tri pogotka potopio Rijeku, “bijeli” se ugasili nakon pola sata utakmice

Trostruki strijelac Mehmedi i Darko Velkovski/Foto HNK Rijeka

Mehmedi postigao pogotke u 42., 55. i 58. minuti. Trener Riječana Igor Bišćan izveo na travnjak 22 igrača.

ALBUFEIRA Nogometaši Rijeke poraženi su u prvoj prijateljskoj utakmici tijekom priprema u Portugalu od petoplasirane momčadi Bundeslige. Wolfsburg je bio osjetno bolja momčad u većem dijelu utakmice, a posebno u nastavku kada je trener Rijeke promjenio kompletnu jedanaestorku. Mehmedi je postigao tri pogotka, dva u nastavku nakon početničkih pogrešaka Rijekinih braniča. Igrači Rijeke odigrali su solidno prvo poluvrijeme u kojem su priredili dvije dobre situacije. Mirko Antonio Čolak promašio je najbolje što su njegovi suigrači napravili prema naprijed tijekom cijele utakmice. Rijeka je odigrala dobrih pola sata, a onda se ugasila. Posebno u nastavku tijekom kojega igrači Rijeke nisu ozbiljnije zaprijetili vrataru Wolfsburga unatoč tome što je trener Labbadija nakon sat vremena igre izvukao iz igre svoje udarne snage.

Dojam je da je Wolfsburg ipak prejak suparnik za bijele u ovoj početnoj fazi priprema. Nijemci će za osam dana u goste Schalkeu, trećoj momčadi Prve HNL prva prvenstvena utakmica predstoji tek krajem siječnja.

90. minuta: Kraj utakmice u Albufeiri.

79. minuta: Riječani su uspjeli donekle uspostaviti terensku ravnotežu, ali su potpuno bezopasni.

60. minuta: Trener Bruno Labbbadija je nakon trećeg pogotka odlučio početi odmarati svoje udarne snage za utakmicu protiv Schalkea napravivši niz promjena u sastavu “zelenih”.

GOL!! U 58. minuti Riječani su primili i treći pogodak. Ponovo je Mehmedi kaznio lošu reakciju riječke obrane – 0:3.

GOL!! Lošu reakciju uže riječke obrane kaznio je Mehmedi svojim drugim pogotkom u 55. minuti – 0:2.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme, trener Igor Bišćan promjenio je svih 11 igrača.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena. Wolsburg je bio bolji za taj jedan pogodak iako Nijemci nisu imali velikih prilika.

GOL!! Wolfsburg je poveo u 42. minuti. Brekalo je natrčao na izbačenu loptu Punčeca i tukao s vrha šesnaesterca, a Memhedi je skrenuo ispred Sluge u mrežu za 0:1.

37. minuta: Čim je ušao Brekalo je ušao u priliku. Tukao je iskosa, a Sluga dobrom reakcijom spasio svoju mrežu.

36. minuta: U igri je Josip Brekalo, bivši igrač Dinama, koji je zamjenio ozlijeđenog igrača Wolfsburg.

31. minuta: Novi pokušaj Čolaka. Tukao je iskosa, a lopta je otišla kraj suprotne vratnice u korner za Riječane.

19. minuta: Prva prilika za Riječane, Čolak puca preko gola.

17. minuta: Nema golova u Albufeiri. Igrači Wolfsburga imaju više loptu u nogama, ali riječka obrana je na mjestu.

1. minuta: Počela je utakmica.

RIJEKA – WOLFSBURG 0:3

RIJEKA (I. poluvrijeme): Sluga – Raspopović, Župarić, Punčec, Mamić – Čanađija, Pavičić – Vuk, Gorgon, Acosty – Čolak.

RIJEKA (II. poluvrijeme): Prskalo – Escoval, Velkovski, H. Smolčić, Mamić (od 79′ Liber) – Lončar, Capan – Kvržić, Bušnja, Heber – Puljić.

WOLFSBURG: Casteels, Furtado, Stefan, Gerhardt, Mehmedi, Roussillon, Guilavogui, Brooks, Arnold, Knoche, Ginczek. Još su igrali: Brekalo, Jung, Itter, Weghorst, Bruma, Verhage, Rexhbecaj, Menzel, Stefaniak, Tisserand i Malli.