Prva HNL

I DALJE STOPOSTOTNI Osječani uvjerljivo svladali Istru 1961 i preuzeli vrh ljestvice

Foto Dubravka Petrić / PIXSELL

Nogometaši Osijeka zadržali su stopostotni učinak u Prvoj HNL nakon što su u nedjelju u Gradskom vrtu u 3. kolu svladali Istru 1961 sa 3-0, a nigerijski napadač Ezekiel Henty opet se upisao u strijelce.

Osijek je poveo u 49. minuti pogotkom Hentyja, kojeg je odlično uposlio Kamenar. Henty je i u prethodna dva kola bio strijelac.

Drugi gol za Osječane zabio je Haris Hajradinović u 73. minuti iz penala, kojeg je skrivio Cardozo oborivši Mudražiju. Konačnih 3-0 postavio je Danijel Lončar u 80. minuti. Hajradinović je odlično ubacio iz kornera na drugu vratnicu, a Lončar glavom trese mrežu.

Osijek je prvi sa 9 bodova, a Istra je ostala na zadnjem mjestu sa jednim bodom. Večeras u 21 sat u derbiju kola Rijeka dočekuje Hajduk.

Susret je odigran na stadionu Gradski vrt pred 1.500 gledatelja, a sudio je Ivan Vučković iz Zagreba.

STRIJELCI: 1-0 Ezekiel Henty (49), 2-0 Haris Hajradinovic (73-pen), 3-0 Danijel Lončar (80).