Prva HNL

HAJDUKOVO PROLJEĆE Splićani slavili i na Aldo Drosini, te sustigli Osijek na trećem mjestu!

P. N.

Slavlje Splićana nakon vodećeg pogotka Jaira u 11. minuti/Foto PIXSELL

U drugom subotnjem ogledu 26. kola "modri" su u Maksimiru pogotkom Nikole Mora minimalno svladali Inter.

ZAGREB U prvoj subotnjoj utakmici 26. kola Prve HNL Dinamo je teže od očekivanog svladao Inter pred svojim navijačima u Maksimiru 1:0. Jedini pogodak postigao je Nikola Moro u 16. minuti nakon pogreške vratara Matkovića.

U drugom susretu Hajduk je slavio u Puli 2:0. Splićani su ostvarili četvrtu uzastopnu, a petu proljetnu pobjedu, te stigli drugoplasirani Osijek. Slavonci su drugi samo zahvaljujući boljoj gol razlici. Hajduk je poveo u 11. minuti preko Jaira, a konačnih 0:2 postavio je Mađar Gyurcso u zadnjim trenucima utakmice. Splićani su 62. minuti propustili najstrožu kaznu. Preciznije, udarac Caktaša obranio je vratar Čondrić.