Pripreme

Nogometaši Rijeke svladali mađarski Budafoki MTE, Raspopović zabio odlučujući pogodak

Denis Frančišković

Foto Damir Škomrlj

UMAG – Prijateljska međunarodna utakmica: Rijeka – Budafoki MTE 1:0 (1:0). Sportski centar Stella Maris. Gledatelja: 50. Sudac: Saša Kapular (Buje). Pomoćnici: Jakičić i Nikolić (Umag). Strijelac: 1:0 Raspopović (16′). Žuti karton: Raspopović (Rijeka).

RIJEKA: Prskalo (od 46′ Nwolokor), Raspopović (od 58′ Tomečak), Čeliković (od 58′ Escoval), Galešić (od 58′ Galović), Štefulj (od 58′ Smolčić), Halilović (od 58′ Pavičić), Lepinjica (od 58′ Capan), Murić (od 58′ Acosty), Iglesias (od 58′ Andrijašević), Vuk (od 58′ Gorgon), Puljić (od 58′ Čolak).

BUDAFOKI MTE: Poser, Opavszky, Vaszicsku, Romić, Kirjak, Olah, Filkor, Szabo, Zsolnai, Ihrig, D. Kovacs, Z. Kovacs.

Još su igrali: Khiesz, Goher, Margitics, Soltesz, Kulcsar, Mervo, Skribek.

Nogometaši Rijeke u trećoj su pripremnoj utakmici svladali Budafoki MTE, trenutno drugoplasiranu momčad mađarske druge lige, minimalno 1:0 golom Momčila Raspopovića u 16. minuti nakon je nakon kornera Pavičića, dobrog udarca Lepinjice i još bolje obrane vratara Posera iz blizine nakon odbijanca poentirao iz velike gužve.

Riječani su bili bolji tijekom cijelog susreta, nametnuli se trkom i ritmom, ali bez prave završnice.

Trener Simon Rožman koristio je dvije gotovo identične postave kao u zadnjoj utakmici s Česima, s tim da ih je zarotirao, prvih sat vremena igrala je “pričuvna” garintura.

U 63. minuti Čolak je pogodio vratnicu, a Mađari imali najbolju šansu preko Zsolnaia (65′) kada je Nwolokor izvrsno reagirao. Ovom utakmicom završen je prvi dio umaških priprema i slijede dva dana odmora u Rijeci.