Rabuzin ide u Rijeku

KUP JE NAŠ! “Rijeka” stigla do dvostruke krune i stavila točku na “i” povijesne sezone

P. N.

Foto Roni Brmalj

Bilo je to ukupno treće finale Kupa za Riječane u kojem je s druge strane stajao "Dinamo". Prvi put susreli su se 1994., a u finalu je u dvije utakmice bila uspješnija tadašnja Croatia (2:0, 0:1). Drugi put su igrali 2014., a tad je slavila "Rijeka", svladavši modre u obje utakmice rezultatom 1:0 i 2:0

Kekova “Rijeka” ispisala je najsjajniju stranicu klupske povijesti – iz Varaždina će se vratiti s dvostrukom krunom.

Od samog početka susreta “Rijeka je bila konkretniji i borbeniji suparnik, a nadmoć je konačno kapitalizirala u 24. minuti pogotkom Gavranovića. No samo 13 minuta kasnije, “Dinamo” upućuje svoj prvi gol prema vratima Prskala i uspijeva izjednačiti preko Olma.

Stvari na mjesto već na startu nastavka vraća svojim drugim pogotkom Mario Gavranović, dok sve dvojbe o novom vlasniku Rabuzinovog sunca rješava u 72. minuti Župarić.

Nekoliko minuta ranije, sudac Vučemilović – Šimunović propušta Dinamo ostaviti s igračem manje, nakon što je Hodžić laktom srušio Vešovića i trebao zaraditi drugi žuti karton.

Bilo je to ukupno treće finale Kupa za Riječane u kojem je s druge strane stajao “Dinamo”. Prvi put susreli su se 1994., a u finalu je u dvije utakmice bila uspješnija tadašnja Croatia (2:0, 0:1). Drugi put su igrali 2014., a tad je slavila “Rijeka”, svladavši modre u obje utakmice rezultatom 1:0 i 2:0.

Ovo je ukupno četvrta titula osvajača Kupa Hrvatske za Rijeku.

Uskoro opširnije…

Foto Vedran KAruza

Foto S. Ježina

RIJEKA: Prskalo, Ristovski, Župarić, Elez, Vešović, Bradarić, Mišić, Gorgon, Andrijašević, Bezjak, Gavranović.

DINAMO: Zagorac, Matel, Lešković, Schildenfeld, Pivarić, Pavičić, Machado, Soudani, Gojak, Olmo, Hodžić

Sudac Ante Vučemilović – Šimunović

TIJEK SUSRETA:

90′ – Gotov je susret. Rijeka je osvojila dvostruku krunu!

88′ – Udarac Eleza iz daljine brani Zagorac.

85′ – U igri je sada i Žuta.

81′ – Rijeku još desetak minuta dijeli od dvostruke krune.

72′ – GOOOOL! 1:3 Lopta se nakon kornera odbila od Pavičića, Župarić kroz šumu nogu pogodio suprotni kut vrata Zagorca.

69′ – Tuče Soudani, ali – pored vratnice.

67′ – Prskalo je sada obranio stopostotnu priliku Hodžića.

65′ – Vučemilović – Šimunović je sada donio odluku apsolutno na korist “Dinama”. Hodžić je laktom srušio Vešovića, a budući bi mu žuti karton bio drugi i donio isključenje, sudac je odlučio ne pokazati – ništa.

60′ – Kek čini se, zatvara utakmicu. Andrijašević izlazi, u igri je Maleš.

59′ – Izašao je kod Dinama Gojak, ušao Sammir.

58′ – Soudani je uzdrmao gredu, a odbijenu loptu Gojak šalje malo pored vrata.

54′ – Vešović je sam povukao po lijevom boku i snažno opalio, Zagorac brani.

50′ – Mišić iz slobodnog udarca gađa glavu Eleza, koji je ne uspijeva dobro “spustiti”.

46′ – GOOOOL! 1:2 – Tek što je počeo drugi dio, “Rijeka” vodi. Mišić je ubacio iz kornera, lopta je preletjela cijelu “Dinamovu” obranu, a Gavranović lako glavom pogodio nebranjenu mrežu.

45′ – Bezjak je probio po desnoj strani i ubacio na glavu Andrijaševića, koji ne uspijeva dobro zahvatiti loptu.

Foto Silvano Ježina

41′ – Zagorac je krivo procijenio ubačaj Mišića iz kornera, ali napadači Rijeke nisu stigli do lopte.

39′ – Opasnost za riječku obranu. Žuti karton dobiva i Ristovski. To je već treći obrambeni igrač bijelih kojem prijeti isključenje.

37′ – GOL! 1:1 – Jedna odbijena lopta je stigla do Olma, koji u prvom Dinamovom udarcu u okvir gola zabija za izjednačenje.

36′ – Drugi žuti karton za “Rijeku”. Nakon Vešovića je opomenut i Elez.

31′ – Prva prilika Dinama na susretu. Opasni Soudani se izborio za šut, ali nije bilo blizu vratima Prskala. Modri u prvih pola sata nemaju nijedan udarac u okvir gola Rijeke.

29′ – Izuzetno grubi start Pivarića na Župarića. Branič Rijeke ostao je ležati.

24′ GOOOL! 0:1 – Andrijašević je izbacio obranu Dinama, dao povratno za Gavranovića koji iz prve puca i matira Zagorca.

18′ – Zagorac drži Dinamo na životu, sada je izašao kao pobjednik u dvoboju jedan na jedan s Ristovskim.

14′ – Dosad najbolja prilika “Rijeke”. Andrijašević je dao loptu za Gavranovića, koji je okružen s nekoliko igrača “Dinama” uspijeva sačuvati i poslati paralelno s gol crtom. Andrijašević, međutim, ne stiže gurnuti loptu u praznu mrežu.

12′ – Vešović se zasad odlično nosi sa Soudanijem.

11′ – Mišić je dugom loptom sjajno uposlio Gavranovića koji snažno tuče u punom trku, Zagorac atraktivno brani.

9′ – Gavranović je postigao pogodak, ali je sudac prethodno opravdano označio zaleđe. Djelić sekunde bio je prebrz napadač Rijeke.

8′ – Iz daljine je pokušao šutirati Bradarić, ali samo do bloka modrih.

5′ – Dosta angažiranije i borbenije ušla je Rijeka u susret.

3′ – Odmah potom opasnost i s lijeve strane, ali Schildenfeld uspijeva odbiti u korner. Glavom je nakon ubačaja pokušao Elez, ali pored gola.

2′ – Prilika “Rijeke” već u drugoj minuti. Bezjak je dao dijagonalnu loptu prema Gorgonu, ali Zagorac je uspio prije stići do lopte.

1′ – Počeo je susret. S centra prvi kreće “Dinamo”.

Foto Igor Kralj /PIXSELL

0′ – Igrači su na terenu, svira se državna himna.

0′ – Do početka susreta je nešto manje od sat vremena. “Rijeku” će bodriti oko 2.000 navijača. Opširnije pročitajte OVDJE.

Foto Vedran Karuza

0′ – Objavljeni su početni sastavi. U sastavu “Rijeke” jedino je iznenađenje izostanak Žute, pa će mjesto na lijevoj strani vjerojatno zauzeti Vešović. Na klupi su još Sluga, Kulušić, Čanađija, Črnic, Maleš i Martić. Kod Dinama su na klupi Livaković, Soldo, Henriquez, Guilherme, Sammir, Knežević i Stojanović.