Rijeka vs. Beijing Guoan

KRAJ: Rijeka pogotkom Denisa Bušnje u 86. minuti svladala kineskog superligaša

Jakov Puljić

ALBUFEIRA Nogometaši Rijeke od 17 sati igraju i treću pripremnu utakmicu u Portugalu. Riječane očekuje kineski Superligaš Beijing Guoan. Trener Igor Bišćan izvest će od prve minute praktički najbolji sastav lišen tek usluga ozlijeđenog Alexandera Gorgona.

90+1 minuta: Kraj utakmice u Albufeiri. Rijeka je pogotkom Bušnje svladala kineskog superligaša. Riječani su bili bolja momčad koja je stvorila i promašila niz prilika.

GOL!! Rijeka je konačno zabila u 86. minuti. Lijepo primanje i egzekucija Denisa Bušnje. Prizemnim udarcem sa 17 metara konačno je materijalizirao bolju igru svoje momčadi.

84. minuta: Acosty je probao glavom, ali tukao je u kineskog vratara.

63. minuta: Dobra intervencija Prskala koji je osujetio pokušaj glavom iz blizine.

54. minuta: Velika prilika za Stjepana Lončara, no i drugi kineski vratar Yangi Zhi bio je na mjestu. Obranio je i odbijanac Kvržića.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme. Trener Igor Bišćan napravio je dvije promjene u sastavu. Izašli su Sluga, Punčec i Puljić, a ušli Prskalo, Velkovski i Vuk.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena u Albufeiri. Riječani su ostavili bolji dojam do odmora, no nema golova.

40. minuta: Prva prilika za kineski sastav. Tukao je Viera, a loptu u korner izvukao Sluga.

22. minuta: Pavičić je tukao iskosa iz kaznenog prostora, a Hou Sen još jednom dobro reagirao.

20. minuta: Poduzetni Mamić potegao je po lopti s preko 20 metara i poslao je zamalo kraj vratnice.

8. minuta: Velika prilika za Hebera nakon sjajnog dodavanja Mamića, no vratar Hou Sen izašao je pobjednikom u sučeljavanju s brazilskim napadačem.

1. minuta: Počela je utakmica u Albufeiri.

RIJEKA – BEIJING GUOAN 1:0

Gradski stadion u Albufeiri. Gledatelja: 50. Strijelac: Bušnja (86′).

RIJEKA: Sluga (od 46′ Prskalo) – Raspopović (od 70′ Braut), Punčec (od 46′ Velkovski), Župarić (od 70′ Capan), Mamić (od 70′ Smolčić) – Lončar (od 70′ Bušnja), Pavičić (od 70′ Čanađija) – Kvržić (od 84′ Pavelić), Puljić (od 46′ Vuk), Heber (od 70′ Acosty) – Čolak (od 84′ Mitrović).

BEIJING GUOAN: Hou Sen, Li Lei, Zhang Xizhe, Bakambu, Taiyan, Yenmaris, Viera, Lv Peng, Saeter, Jiang Tao, Le Tenlong.