Rijeka vs. Hajduk

KRAJ: Jadranski derbi završio bez golova, treći remi Rijeke i Hajduka ove sezone

RIJEKA Od 15 sati na Rujevici počinje jadranski derbi, sudar rivala Rijeke i Hajduka. Splićani traže potvrdu sjajnih igara na otvaranju proljeća, a Riječani uvijek posebno slatku pobjedu koja bi itekako dobrodošla momčadi koja je prošarana ozljedama i izostancima.

Stigli su i sastavi momčadi. Dobra vijest za trenera Igora Bišćana je da se ipak oporavio virozni Gorgon koji će vjerojatno zauzeti svoje mjesto na krilu. U zadnjoj liniji će vjerojatno zaigrati Kvržić, Escoval, Župarić i Mamić, ispred njih Pavičić i Lončar, na krilima Gorgon i Acosty, Halilović na poziciji središnje polušpice, a Puljić u vršku napada. Roberto Punčec se očito još nije oporavio pa su na klupi uglavnom bivši ili aktualni juniori (Braut, Smolčić, Bušnja, Ristovski) “plus” pričuvni vratar Prskalo, te dvojac Velkovski i Murić, koji još nije dovoljno sprema za 90 minuta natjecateljskog nogometa.

U momčadi se dogodila samo jedna promjena u odnosu na očekivani sastavi. U veznom redu nema Kalika, počinje Hamza Barry.

90.+3. minute: Kraj utakmice. U samom finišu su obje ekipe su u prvom redu razmišljale kako sačuvati bod. Ovo je treći remi Rijeke i Hajduka ove sezone.

75. minuta: Prva promjena u sastavu Rijeke. Bišćan je uveo Murića umjesto Halilovića.

70. minuta: Orešćanin je napravio čak tri promjene u 15-ak minuta. Očito trener Hajduka želi podignuti ritam i agresiju svoje momčadi, te pokušati doći do pogotka. Njegov kolega Igor Bišćan još nije reagirao.

53. minuta: Dobar pokušaj Acostyja s 20 metara i još bolja obrana Posavca.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme na Rujevici. Nema promjena u sastavima. Stigla je i službena brojka gledatelja, Rujevica je daleko od ispunjene do posljednjeg mjesta kao što se najavljivalo. Na tribinama je 6527 navijača.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena. Splićanima je pripala završnica prvoga poluvremena, stisnuli su Riječane u njihov kazneni prostor, a na to je reagirao dio domaćih navijača koji su zvižducima častili svoje ljubimce valjda ih tako pokušavajući motivirati.

41. minuta: Nakon udarac iz kuta loptu su ponovo osvojili Splićani, a Hamza sa 15 metara pucao kraj gola.

40. minuta: Najveća prilika za Hajduk. Tahiraj je iskosa izašao ispred Sluge koji je odbio loptu u korner.

22. minuta: Prva velika prilika. Puljić je nakon ubačaja Kvržića volej udarcem zahvatio loptu, a vratar Posavec sjajnom reakcijom sačuvao svoju mrežu.

15. minuta: Nema još golova na Rujevici, obje momčadi su se odlučile na dosta oprezan pristup pa gledatelji za sada nemaju previše razloga za zadovoljstvo.

14. minuta: Jairo je zakucao loptu u riječku mrežu, no sudac Jović poništio je pogodak zbog prekršaja Caktaša nad Župrićem.

1. minuta: Počela je utakmica na Rujevici, 138. Jadranski derbi, odnosno treći međusobni ogled Rijeke i Hajduka ove sezone. Dosadašnja dva završila su bez pobjednika.

RIJEKA – HAJDUK 0:0

Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Gledatelja: 6527. Sudac: Fran Jović (Zagreb). Strijelci: -. Žuti kartoni: Ismajli, Lopez, Tudor, Hamza (Hajduk), Lončar (Rijeka).

RIJEKA: Sluga, Kvržić, Župarić, Escoval, Mamić, Pavičić, Lončar, Acosty, Halilović (od 75′ Murić), Gorgon (od 90′ Ristovski), Puljić.

HAJDUK: Posavec, Tudor, Ismajli, Lopez, Bradarić (od 55′ Fomitschow), Palaversa (od 70′ Kalik), Hamza, Nejašmić, Caktaš, Jairo, Tahiraj (od 62′ Gyurcso).

REZULTATI 21. KOLA:

Lokomotiva – Rudeš 0:0Rijeka – Hajduk 0:0Gorica – Inter (sub, 17.30 sati)Osijek – Istra 1961 (ned, 15 sati)Dinamo – Slaven B.(ned, 17.30 sati)

1. Dinamo 20 16 3 1 40:11 51

2. Rijeka 21 10 8 3 36:20 38

3. Osijek 20 11 4 5 39:19 37

4. Lokomotiva 21 10 5 6 35:20 35

5. Hajduk 21 7 9 5 30:26 30

6. Gorica 20 9 3 8 26:25 30

7. Slaven Belupo 20 3 12 5 23:27 21

8. Inter 20 5 2 13 20:46 17