Rijeka vs. Gorica

KRAJ: Gorica odnijela sva tri boda s Rujevice, Rijeka bez pobjede i u drugom proljetnom nastupu

Maxwell Acosty je postigao vodeći pogodak na Rujevici/S. JEŽINA

RIJEKA Nogometaši Rijeke od 17.30 sati na Rujevici ugošćuju Goricu u prvoj domaćoj utakmici u nastavku sezone. Riječani su nakon remija u Koprivnici, u zaostaloj utakmici iz jesenskog dijela, pod svojevrsnim imperativom pobjede. Trener Igor Bišćan prisiljen je značajne zahvate u startnoj postavi. Ne može računati na požutjele Čolaka i Punčeca, te ozlijeđene Gorgona i Raspopovića, a u zapisniku nema ni Brazilca Hebera iako je odradio kartone prošle srijede. Njegovo mjesto u vršku trebao bi popuniti Jakov Puljić, a iza njega, kao i protiv Slaven Belupa, na poziciji polušpice djelovati Dario Čanađija. Na desnoj strani obrane treba bi zaigrati Luka Capan, a na stoperskoj poziciji Escoval. Desni bek Mario Pavelić je na klupi za pričuve baš kao i Darko Velkovski, koji se očekivao od prve minute u zadnjoj minuti. Kapetanska traka je pripala Dariju Župariću.

90.+4 minuta: Kraj utakmice.

89. minuta: Vratar Kahlina skrenuo je dobar pokušaj Vuka u vratnicu.

GOL!! Gorica je stigla do trećega pogotka. Lovrić je zabio na dodavanje Muse u 87. minuti.

84. minuta: Udarac Vuka iskosa s desetak metara  Mitchedslishvili je odbio u korner.

78. minuta: Gorica je mogla postići i treći pogodak, no Lovrić je zamalo promašio okvir gola kada je izašao ispred Sluge.

71. minuta: Nova ozljeda u riječkim redovima. Iz igre je izašao Luka Capan, a ušao Tibor Halilović. Čanađija je završio na bekovskoj poziciji.

67. minuta: Prva promjena. Jakov Puljić je uz zvižduke napustio travnjak, a ušao je Vuk.

65. minuta: Puljić nakon ubačaja Kvržića nije najbolje zahvatio loptu na vrhu peterca, lopta se odbila od terena preko gola.

GOL!! Gorica je povela na Rujevici u 57. minuti. Mitchedslishvili je ubacio s desnoga boka, a Dvorneković dočekao ubačaj i skrenuo loptu kraj Sluge za 1:2.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme. Iz kluba su priopćili da je na tribinama 3712 gledatelja.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena na Rujevici.

41. minuta: Velika prilika za Rijeku. Čanađija je proigrao Puljića koji je bio sam na udarcu na šest, sedam metara, no napadač Rijeke tukao je ravno u Kahlinu.

GOL!!! Zwolinski je poravnao s bijele točke u 29. minuti utakmice nakon što je Župarić neoprezno startao na Čabraju u kaznenom prostoru, a sudac Bel opravdano dosudio najstrožu kaznu.

28. minuta: Novi pokušaj Acostyja, no lopta je po udarcu s 25 metara otišla preko gola.

18. minuta: Suk je glavom mogao poravnati na 1:1 nakon udarca iz kuta, no Mamić je izbacio loptu s gol linije.

14. minuta: Nova vratnica Acostyja nakon udarca glavom.

13. minuta: Acosty je ponovo mogao poentirati glavom nakon nespretne reakcije Kahline, ali je loptu zaustavila vratnica.

GOL!! Rijeka je povela 1:0 pogotkom Acostyja u 6. minuti. Mamić je ubacio s lijevoga boka, a Acosty uputio ne pretjerano snažan udarac glavom. Lopta je prošla Kahlini kroz ruke i ušetala u mrežu.

4. minuta: Kvržićev udarac s 12 metara brani Kahlina.

3. minuta: Velika prilika za Goricu, no pokušaj Suka odbio je Capan.

1. minuta: Počela je utakmica na Rujevici.

RIJEKA – GORICA 1:3

Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Gledatelja: 3712. Sudac: Dario Bel (Osijek). Strijelci: 1:0 Acosty (6′), 1:1 Zwolinski (29′-11m), 1:2 Dvorneković (57′), 1:3 Lovrić (87′). Žuti kartoni: Acosty (Rijeka), Suk, Maloča, Miya, Čagalj, Mitchedslishvili (Gorica).

RIJEKA: Sluga – Capan (od 71′ Halilović), Escoval, Župarić, Mamić – Lončar, Pavičić – Kvržić, Čanađija (od 80′ Bušnja), Acosty – Puljić (od 67′ Vuk).

GORICA: Kahlina, Jovičić, Čagalj, Suk, Zwolinski (od 86′ N’Diaye), Dvorneković (od 78′ Musa), Čabraja, Miya (od 70′ Maloča), Mitchedslishvili, Marina, Lovrić.

Utakmice 19. kola:

Dinamo – Rudeš 7:2 (Hajrović 5, 8, Petković 19, Gojak 40, Oršić 56, 60, 65 / Štrkalj 22, 79)

Istra 1961 – Slaven B. 1:1 (N’Di 65 / Krstanović 73)

Osijek – Hajduk 0:1 (Caktaš 48)

Rijeka – Gorica 1:3

Lokomotiva – Inter 2:0