NBA

Warriorsi upisali 14. uzastopnu pobjedu u gostima

Los Angeles Lakers Ivice Zubca nisu pružili jači otpor Oklahoma City Thunderu koji su ih svladali sa 114-90

NBA prvaci Golden State Warriors su sinoć upisali 14. uzastopnu pobjedu u gostima u Chicagu su svladali domaće Bullse sa 119-12.

Do pobjede ih je predvodio Klay Thompson sa 38 pogodaka, a Stephen Curry je dodao 30.

Kevin Durant je ubacio 19 koševa u pobjedi Golden Statea koji su se izjednačili s trećim najduljim pobjedničkim nizom u gostima u povijesti NBA. Rekord drže Los Angeles Lakers sa 16 pobjeda gostujućih pobjeda iz sezone 1971./72.

Najbolji kod Chicaga bio je Nikola Mirotić koji je utakmicu završio sa 24 pogotka.

Golden State je nadigrao Chicago 32-12 u trećoj četvrtini za vodstvo od 95-78. Bullsi su se probudili pred kraj i stigli su na 112-107 nakon zakucavanja Dunna nešto manje od tri minute prije kraja. Warriorsi na to odgovaraju pogotkom Thompsona i tricom Duranta. Thompson je također pogodio dva slobodna bacanja 17.4 sekundi prije kraja.

Los Angeles Lakers Ivice Zubca nisu pružili jači otpor Oklahoma City Thunderu koji su ih svladali sa 114-90. Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su Oklahoma City nadigrali Lakerse sa 33-18.

Carmelo Anthony je zabio 27 koševa za Thunder, a Steven Adams je utakmicu završio sa 21 pogotkom i deset skokova. Russell Westbrook je ubacio 19 koševa uz šest skokova i sedam asistencija.

Najučinkovitiji u redovima Lakersa bio je Julius Randle sa 16 koševa, a Ivica Zubac je odigrao devet minuta i u tom je vremenu zabio dva koša (1/3) i ugrabio jedan skok.Thunder je u potpunosti nadskakao Lakerse, bili su bolji sa 54-30, od čega 21-6 u napadu.