Prva liga

Riječke košarkašice prekinule post, dočekale domaći uspjeh

Katarina Blažević

FSV - Brionka Pula 78:59 (18:11, 21:19, 23:9, 16:20)

RIJEKA – Susret 8. kola Prve lige košarkašica: FSV – Brionka Pula 78:59 (18:11, 21:19, 23:9, 16:20). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 60. Suci: Pavelić, Zrnić (Rijeka) i Katanić (Pula).

FSV: Leoni, Romih, Bašek 14, Perko 13, Grbčić, Škapin 22, Mršić 9, Tuftan 10, Bošnjak 10, Krajina, Kajfeš, Mani.

BRIONKA PULA: Đukić 4, Pjevac 2, Begonja 6, Perić 10, Bekvalac, Borić 17, Ramljak 6, Simović 14, Delić, Vukosavljević.

Košarkašice FSV-a su nakon šest uzastopnih poraza napokon došle do prvenstvene pobjede, koja ima status povijesne budući da je prva ostvarena na domaćem parketu.Bile su bolje od posljednjeplasiranih Puljanki, koje ove sezone još uvijek ne znaju za pobjedu.

U četvrtoj minuti druge dionice Petra Bošnjak promašila je tricu za domaću momčad nakon čega Puljanke s dva poena dolaze na »minus dva« (25:23). Tada su gošće bile najbliže Riječankama, koje su potom iskoristile promašaje Puljanki i poenima Petre Bošnjak te Anje Perko povećale vodstvo, drugu četvrtinu završile prednošću 39:30.

Puljanke su izgubile koncentraciju, uspjele su ubaciti samo devet poena u trećoj četvrtini, koja je definitivno skrenula utakmicu na stranu Riječanki. Igračice trenera Marina Mijaljevića promašile su tri napada na samome početku zadnje dionice, prerano su počele slaviti. Gošće su uzvratile serijom 0:6, ali pobjeda domaćih nije bila upitna.

Košarkašice FSV-a uspjehom nad »fenjerašicama« zasigurno će vratiti barem dio izgubljenog samopouzdanja nakon dugačke serije prvenstvenih poraza. Ovaj uspjeh ostvaren je bez Amerikanke Alexis Carter, koju još uvijek muči ozljeda gležnja.