Košarkaški vikend

Poraz košarkaša Škrljeva AO, pobjeda Kvarnera 2010.

Zlatko Horvat

RIJEKA Susret 2. kola Premijer lige košarkaša: Vrijednosnice Osijek – Adria Oil Škrljevo 97:79 (30:21, 24:19, 29:18, 14:21). Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja 200. Suci: Dožai, Jovović i Galić (Zagreb).

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Pavlović 15, Ihring 9, Mandić, Maskaljević, Boras, Mustapić 16, Perić 8, Abu 17, Šango 12, Darling 5, Turalija 6, Vrkić 9.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Šarac 4, Yacoubou 17, Spence 20, Štemberger 12, Ušić 8, Kolić 2, Krajina, Kučan 11, Cvitković, Krstanović 5.

Osječani su do vrha napunili koš »Adria Oil Škrljeva«, gosti bez ozlijeđenih Amerikanca Briana Williamsa i kapetana Josipa Barnjaka nisu imali pravu šansu. Dominirali su domaći u skoku (47-28),  odvojili se u prvoj četvrtini i kontrolirali utakmicu.

Adria Oil Škrljevo krenulo je tako u Alpe Adria Cup s dvije pobjede, u Premijer ligu s dva poraza.

– Bilo bi dobro da je omjer 1-1 u oba natjecanja… Ozljede su nas uništile i bit će teško dok se ne stabiliziramo. Za susret s agresivnim »Splitom« iduće subote vraća se Barnjak, ali Williams je zbog ozljede prepona izgubljen za sljedećih mjesec dana – kaže Damir Rajković, trener Adria Oil Škrljeva, koje je u prve dvije četvrtine primilo 54 poena.

– U prve dvije četvrtine grozno smo igrali obranu i na tome ćemo morati raditi kroz tjedan.

Prvi strijelac gostiju bio je Amerikanac Corey Spence, koji je imao premijeru u dresu Škrljevčana.

– Dobro je odigrao, ali drugačiji je tip od Williamsa i trebat će vremena dok se momčad ne navikne na njegov stil igre – zaključuje Rajković.

Ostali rezultati 2. kola: Gorica – Bosco 98:68, Zabok – Zadar 91:88, Alkar – Hermes Analitica 96:82. Danas: Split – Cedevita, ponedjeljak: Cibona – Šibenik. Poredak: Alkar 2-0, Cedevita, Cibona, Split i Šibenik 1-0, Gorica, Zadar, Zabok i Vrijednosnice Osijek 1-1, Adria Oil Škrljevo, Bosco i Hermes Analitica 0/2.

KVARNER 2010 – RIBOLA KAŠTELA 80:63

RIJEKA Susret 2. kola Prve lige košarkaša: Kvarner 2010 – Ribola Kaštela 80:63 (19:19, 23:9, 19:18, 19:17). Suci: Lenac (Rijeka), Đuraki i Koraca (Pula). Opunomoćenik: Miletić (RIjeka).

KVARNER 2010: Šamanić 8, Delpin 9, Gustovarac 9, Bilalović 16, Salamun 13, Benković 4, Vucić 18, Bešić 3, Ćosić, Marinčić.

RIBOLA KAŠTELA: Vidović, Roso 4, Biočić 15, Bilandžić 11, Sanader, Krešić 1, Bare, Marasović 12, Vručinić 8, Rašetina 12.

Riječani su ostvarili prvu prvenstvenu pobjedu u sudaru bivših A-1 ligaša. Presudila je druga četvrtina, u kojoj je sastav Roberta Jurkovića načinio dvije serije, ubacio je deset, a zatim i 11 poena u nizu. Igrač utakmice bio je Mate Vucić, koji je uz 18 poena (šut 6-16) imao 15 skokova i pet asistencija.