NBA liga

Dario Šarić ubacio 18, a Bojan Bogdanović 16 poena

Dario Šarić/Foto REUTERS

SACRAMENTO Dario Šarić je odigrao sinoć vjerojatno svoju najbolju utakmicu u dresu Minnesota Timberwolvesa, u porazu od Sacramento Kingsa zabio je 18 koševa, dok je Bojan Bogdanović u pobjedi Indiana Pacersa ubacio 16 koševa.

Sacramento Kings su kod kuće sa 141:130 slavili protiv Minnesote, a Šarić je odigrao 31 minutu i u tom je vremenu uz solidan šut iz igre (6/9, trice 2/5) zabio 18 koševa pridodavši šest skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Nemanja Bjelica je predvodio Sacramento sa 25 koševa, a Buddy Hield i Bogdan Bogdanović su svaki ubacili pod 20. Najbolji kod Minnesote bio je Andrew Wiggins koji je utakmicu završio sa 25 poena, dok je Derrick Rose ubacio 20.

Odličan je bio i Bojan Bogdanović, njegovi Indiana Pacersi su također kod kuće sa 113:97 pobijedili Milwaukee Bucks. Hrvatski je košarkaš u 34 minute ubacio 16 koševa (šut iz igre 5/10, trice 3/5) i dodao četiri skoka. Thaddeus Young je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi sa 25 ubačaja, a Myles Turner je dodao 23.

Sinioć su od hrvatskih košarkaša igrali i Mario Hezonja i Ante Žićić. U okršaju Žižićevih Cleveland Cavaliersa i Hezonjinih New York Knicksa slavili su domaći Cavaliers sa 113:106.

Cavaliers su ispustili vodstvo od 22 koša nakon druge četvrtine i Knicksi su došli na 106:105 32,5 sekundi prije kraja, no tada Rodney Hood pogađa šut zahvaljujući kojem se Cleveland opet odvaja.

Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland, a Mario Hezonja je za Knickse odigrao 11 minuta i zabio dva koša (šut iz igre 1/3) uz jednu ukradenu loptu.

Toronto Raptors su sinoć sa 113:93 u Oaklandu svladali Golden State Warriorse. Kyle Lowry je zabio 23 koša za Toronto uz 12 asistencija, a Serge Ibaka je dodao 20 koševa i 12 skokova. Najbolji strijelac utakmice i Golden Statea bio je Kevin Durant sa 30 poena.