Napeto u Perzijskom zaljevu: Sabotaže na četiri broda, Emirati opovrgnuli vijesti o eksplozijama

U incidentu nije bilo stradalih na brodovima, dodao je isti izvor. Dodao je da nije bilo istjecanja goriva niti opasnih kemijskih tvari
DUBAI Ujedinjeni Arapski Emirati upozorili su u nedjelju da su sabotaže izvedene na četiri trgovačka broda u moru te zemlje u Perzijskom zaljevu, no nije objasnila prirodu tih napada niti tko bi bili počinitelji.
Četiri civilna teretna broda koji plove pod raznim zastavama bila su jutros mete sabotaža u gospodarskom području Emirata«, na istoku emirata Fujairah, navelo je ministarstvo vanjskih poslova u priopćenju koje je prenijela službena novinska agencija Wam.
U incidentu nije bilo stradalih na brodovima, dodao je isti izvor. Dodao je da nije bilo istjecanja goriva niti opasnih kemijskih tvari.
Sabotaže na trgovačkim i civilnim brodovima i prijetnje sigurnosti života teški tu prekršaji, dodalo je ministarstvo i dodalo da je otvorena istraga u suradnji s lokalnim i međunarodnim tijelima.
Ministarstvo Emirata je pozvalo međunarodnu zajednicu da poduzme mjere u svojoj nadležnosti kako bi spriječila takve poteze kojima je cilj ugroziti sigurnosti plovidbe.
Nešto ranije u nedjelju vlada Fujairaha, jednog sedam emirata UAE-a, objavila je priopćenje kojim opovrgava medijske navode o eksplozijama u luci Fujairah.
Emirat Fujairah smješten je nedaleko od Hormuškog tjesnaca, vitalnog koridora za prijevoz nafte i prirodnog plina namijenjenih globalnom tržištu.
U priopćenju vlada nije navela koji su to mediji prenijeli netočne informacije, no internetska stranica iranske televizije tvrdi da je libanonska televizija Al Mayadeen izvijestila da je u luci napadnuto sedam naftnih tankera.
Glasnogovornik Pete flote američke mornarice sa sjedištem u Bahreinu na pitanje agencije Reuters odgovorio je da nema komentara.
Napetosti su se u regiji povećale pošto su Sjedinjene Države na Bliski istok poslale borbenu skupinu, bombardere, nosač zrakoplova i nosač amfibijskih vozila kako bi se suprotstavile, navodi SAD, »jasnim naznakama» da Iran ugrožava američke snage u toj zemlji.
Iz kategorije: Svijet
Pogledaj sve-
Anomalije
POLUDJELO VRIJEME Dok je kod nas zima, u blizini polarnog kruga u Rusiji izmjeren - 31 stupanj
-
Iskorištavanje radnika u Tesli
Hrvat i Slovenac izgubili tužbu protiv Elona Muska: 'Zlostavljao nas je i prijetio deportacijom'
-
Skup
Usred Beograda slavili četničkog vođu Dražu Mihailovića kao - antifašista

- Kako susjedi mogu, a mi ne? Stranci u Srbiji ulažu u industriju, kod nas samo u - turizam
- Bivši dopredsjednik Mladeži HDZ-a kazneno prijavio Škoru za ratno dezerterstvo: 'Umjesto u rat otišao je pjevati po SAD-u'
- Riječani u znak solidarnosti s beskućnicima noćili pod vedrim nebom. Među njima - glumci, sportaši, znanstvenici...
- Šovinističke izjave o Srbima i vrbama ipak ju skupo stajale: Ivona Milinović isključena iz HDZ-a!
- Teorija zavjere prema kojoj se Gorski kotar želi isprazniti od ljudi - sve vjerojatnija
- Pogledajte nevjerojatnog morskog kapitalca ulovljenog na Kvarneru. Priča, na žalost, ima i tamniju stranu
- RIJEKA - ISTRA 1961 (2:0) Riječani nakon četiri mjeseca došli do prvenstvene pobjede na Rujevici
- VIDEO Bizarni bikini koji ništa ne ostavlja mašti: Glavni materijal je - izolir traka
- Volite ljuto? Evo kako napraviti savršeni chilli con carne prema receptu Gordona Ramsaya
- ANTO NOBILO ZA NOVI LIST 'Hrvatskoj prijeti autoritarizam. Ovu državu treba resetirati'
- Pogledajte odvratno vrijeđanje Rijeke i Riječana. I Splićanima je prekipjelo
- 'Kad sam otvorio 1989. svi su trčali u sex shop. Sad gledaju lijevo, desno i ima li koga na ulici'
- Teška prometna nesreća na riječkoj zaobilaznici
- Brzinske fritule s jogurtom za najljepša blagdanska uživanja
- Pogledajte odvratno vrijeđanje Rijeke i Riječana. I Splićanima je prekipjelo
- Kolinda Grabar-Kitarović: 'Nosit ću Milanu Bandiću kolače u zatvor ako ga osude'
- Obersnel prijavio torcidaše policiji zbog odvratnog vrijeđanja Rijeke i Riječana
- Žurnal: Studente iz Nigerije hrvatska policija zamijenila za migrante i protjerala ih u BiH
- Riječki pedijatrijski kardiolog Neven Čače dobio nagradu za najzapaženije stručno ostvarenje u 2019.
- Predsjednica predlaže šefovima Podravke da počnu proizvoditi "Čokolindu": 'Neka mi se smiju koliko žele'
- Riječani u znak solidarnosti s beskućnicima noćili pod vedrim nebom. Među njima - glumci, sportaši, znanstvenici...
- ANTO NOBILO ZA NOVI LIST 'Hrvatskoj prijeti autoritarizam. Ovu državu treba resetirati'
- POGLEDAJTE VIDEO Otpadni beton s gradilišta LNG terminala na Krku završava u - moru
- Pogledajte odvratno vrijeđanje Rijeke i Riječana. I Splićanima je prekipjelo
- Obersnel prijavio torcidaše policiji zbog odvratnog vrijeđanja Rijeke i Riječana
- Riječki pedijatrijski kardiolog Neven Čače dobio nagradu za najzapaženije stručno ostvarenje u 2019.
- Riječani večeras spavaju kao beskućnici: 'Pretvorimo prazne poslovne prostore u prihvatilišta'
- 'Dirnite u leglo politike i prva reakcija je: vi ste neprijatelj Hrvatske. Zato nam mladi i odlaze'
- Pretraži članke
Prelazak na DVBT-T2 signal ne znači da morate kupovati novi televizor ili prijemnik