Žetva odličja fužinskog SRD 'Viševica'

Državni rekord Anike Kauzlarić i još 30 medalja

Marinko Krmpotić

Opet sjajni goranski perajaši / Foto S. MILOŠ

Osim odličnih pojedinačnih rezultata, goranski su perajaši osvojili i pet medalje u štafetama – jedno zlato, tri srebra i jednu broncu

FUŽINE  Trideset i jednu medalju – 10 zlatnih, 8 srebrnih i 13 brončanih – osvojili su na prvenstvu Hrvatske u plivanju perajama i brzinskom ronjenju članovi fužinske SRD »Viševica«, a uz taj lijepi broj osvojenih medalja svakako raduje i novi državni rekord kojeg je postavila Anika Kauzlarić na 1.500 metara.

Domaćin državnog prvenstva bila je riječka RK »Nevera«, a nastupilo je ukupno 155 natjecatelja iz 12 klubova iz Hrvatske, jednog iz Austrije te dva iz Srbije.

Osvajači medalja za »Viševicu« su: Anika Kauzlarić – šest medalja: zlato i državni rekord u kategoriji mlađih juniorki na 1.500 metara, dvije srebrne i tri brončane medalje; Davorin Tomac – pet medalja: četiri zlata u konkurenciji veterana i srebro u seniorskoj konkurenciji na 400 metara brzinskog ronjenja; Saša Miloš – dva zlata, srebro i bronca u seniorskoj konkurenciji; Petra Tomac – četiri bronce u kategoriji mlađih juniorki; Iris Despotović – zlato na 100 metara za juniorke te bronca u istoj disciplini kod seniora; Borna Majnarić – dvije srebrne i dvije brončane medalje u uzrastu mlađih juniora i juniora te Patrick Liker – bronca u uzrastu mlađih juniora.

Uz ove odlične pojedinačne rezultate, goranski su perajaši osvojili i pet medalje u štafetama – zlato na 4×50 metara u kategoriji mlađih juniorki (Anika Kauzlarić, Maria Uršić, Iris Despotović, Petra Tomac), srebro na 4×200 u istom uzrastu (Anika Kauzlarić, Maria Uršić, Melani Žakić, Petra Tomac), srebro na 4×50 metara u konkurenciji juniorki i mlađih juniorki (Anika Kauzlarić, Maria Uršić, Melani Žakić, Petra Tomac) te treće mjesto u kategoriji juniorki na 4×50 metara (Anika Kauzlarić, Maria Uršić, Melani Žakić, Petra Tomac).