Učitelji i nastavnici potpuno složni: Čak 91 posto ih se izjasnilo za nastavak štrajka do kraja

Na 27. dan štrajka, neće raditi sve osnovne i srednje škole u Hrvatskoj, a obrazovni sindikati najavili su konferenciju za medije u 10 sati, na kojoj će najaviti daljnji tijek štrajka
Sindikat Preporod izvijestio je u utorak da se 94 posto učitelja i nastavnika koji su u 381 osnovnoj i srednjoj školi pristupili izjašnjavanju, usprotivilo prijedlogu Vlade za prestanak štrajka izjasnilo, a njih 91 posto je za nastavak štrajka do ispunjenja zahtjeva.
»Na izjašnjavanju, provedenom 13. i 14. studenoga u 381 osnovnoj i srednjoj školi među sindikalnim članovima te zaposlenicima koji su sudjelovali u štrajku, 94 posto onih koji su pristupili izjašnjavanju usprotivilo se prijedlogu Vlade o povećanju koeficijenata od 2 posto svim zaposlenicima u školama od 1. srpnja 2020. godine«, stoji u priopćenju sindikata Preporod.
U anketi je sudjelovalo gotovo 12 tisuća učitelja i nastavnika, a sindikat je najavio i kako njih 91 posto želi nastaviti štrajk do ispunjenja zahtjeva.
Sindikat hrvatskih učitelja i Nezavisni sindikat zaposlenih u srednjim školama Hrvatske sinoć su najavili kako kreću u frontalni štrajk do ispunjenja zahtjeva za povećanjem koeficijenata složenosti poslova za 6,11 posto.
Na 27. dan štrajka, neće raditi sve osnovne i srednje škole u Hrvatskoj, a obrazovni sindikati najavili su konferenciju za medije u 10 sati, na kojoj će najaviti daljnji tijek štrajka.
Iz kategorije: Hrvatska
Pogledaj sve-
Nevladine udruge
Tridesetak organizacija civilnog društva izrazilo podršku štrajku prosvjetnih radnika
-
Nedozvoljena upotreba osobnih podataka
AZOP poziva na oprez, građanima prijeti krađa identiteta u lažnim nagradnim igrama
-
Ministrica se obratila javnosti
BLAŽENKA DIVJAK U igri moći sindikata i premijera ne želim sudjelovati
-
Otvoreno pismo
DARIO JURIČAN Gradonačelniče Bandić, bavite se kobasičarenjem i spletkarenjem i ostat ćete upamćen kao šibicar
-
Povezani sličnom situacijom
NAJAVLJEN ŠTRAJK POLICAJACA Sindikat policijskih službenika podržava akciju prosvjetara i ugledat će se na njih
-
Nezavisni hrvatski sindikati
Sever: NHS podržava štrajkove sindikata obrazovanja i Cestarskog sindikata

- Kraljevski doručak: Pripremite carski drobljenac za odličan početak dana
- Mišković o prijelaznom roku: 'Pojačanja? A recite mi koja? Vrijeme je da Velkovski i Escoval proigraju'
- Znate li kako pravilno održavati božićnu zvijezdu? Uz ove trikove potrajat će do sljedećeg Božića
- Tuđmanov sin danas na Mirogoju otišao i korak dalje: 'Zašto mislite da Škoro nije kandidat HDZ-a?'
- UHIĆENJA U BUJAMA Policija i USKOK pretresli poslovne prostore i kuću agenta tvrtke PD Auto Marketing
- SRUŠENO RUGLO Nestala bivša "nuklearka" u Opatiji, grade se luksuzni stanovi
- Mišković kaže da je dao maksimum za današnju Rijeku: "Svatko tko može više, dobrodošao je"
- VIDEO Bizarni bikini koji ništa ne ostavlja mašti: Glavni materijal je - izolir traka
- 'Kad sam otvorio 1989. svi su trčali u sex shop. Sad gledaju lijevo, desno i ima li koga na ulici'
- Jednostavan trik kojim ćete otkriti jesu li jabuke premazane voskom
- Teška prometna nesreća na riječkoj zaobilaznici
- Brzinske fritule s jogurtom za najljepša blagdanska uživanja
- Uznemirujuće snimke iz Rijeke: ''Jednom sam pozvao policiju, ali narkomani su i dalje nastavili ondje sjediti'
- Kozmetika popularnog beauty brenda stigla je u Rijeku. Zavirili smo u ponudu
- Obersnel prijavio torcidaše policiji zbog odvratnog vrijeđanja Rijeke i Riječana
- Riječki pedijatrijski kardiolog Neven Čače dobio nagradu za najzapaženije stručno ostvarenje u 2019.
- KONAČNO ODLUKA Horvatinčiću potvrđena presuda od četiri godine i 10 mjeseci zatvora!
- Predsjednica predlaže šefovima Podravke da počnu proizvoditi "Čokolindu": 'Neka mi se smiju koliko žele'
- U Velikoj Gorici uklonili snjegoviće jer su vrijeđali osjećaje katolika, objašnjenje je genijalno
- Riječani u znak solidarnosti s beskućnicima noćili pod vedrim nebom. Među njima - glumci, sportaši, znanstvenici...
- DR. SLAVKO SAKOMAN U PULI Priča da je kanabis lijek obična je glupost. Tinejdžeri su od trave vidjeli reptile i babu Čaratangu
- Obersnel prijavio torcidaše policiji zbog odvratnog vrijeđanja Rijeke i Riječana
- Riječki pedijatrijski kardiolog Neven Čače dobio nagradu za najzapaženije stručno ostvarenje u 2019.
- Predsjednica predlaže šefovima Podravke da počnu proizvoditi "Čokolindu": 'Neka mi se smiju koliko žele'
- NISI SAMA - IDEŠ S NAMA! Kampanja za prijevoz žena na kemoterapiju: Kupite odjeću koju je dizajnirao Juraj Zigman
- Riječani večeras spavaju kao beskućnici: 'Pretvorimo prazne poslovne prostore u prihvatilišta'
- 'Dirnite u leglo politike i prva reakcija je: vi ste neprijatelj Hrvatske. Zato nam mladi i odlaze'
- Riječani u znak solidarnosti s beskućnicima noćili pod vedrim nebom. Među njima - glumci, sportaši, znanstvenici...
- Pretraži članke