Grad: Rijeka (DHMZ)
Danas: 23° 4
Sutra: 23° 23° 4
22. listopada 2019.
Odluka Nadzornog odbora

NOVA UPRAVA U INI Sándor Fasimon zamijenio Zoltana Aldotta

Sándor Fasimon / Foto Jurica Galoic/PIXSELL
Sándor Fasimon / Foto Jurica Galoic/PIXSELL
Autor:
Objavljeno: 29. lipanj 2018. u 13:22 2018-06-29T13:22:47+02:00

Imenovani su i Ákos Székely i Zsolt Pethő na funkciju novih mađarskih članova uprave za razdoblje od 1. srpnja 2018. godine do 30. lipnja 2021. godine, budući da je nadzorni odbor primio, osim Aldottove, i pisane ostavke dosadašnjih članova uprave Gábora Horvátha i Pétera Rataticsa

ZAGREB Nadzorni odbor INA-e usvojio je danas imenovanja Sándora Fasimona na funkciju predsjednika uprave kompanije, koji će na tom mjestu zamijeniti Zoltana Aldotta - predsjednika uprave INA-e od 2010. godine. Imenovani su i Ákos Székely i Zsolt Pethő na funkciju novih mađarskih članova uprave za razdoblje od 1. srpnja 2018. godine do 30. lipnja 2021. godine, budući da je nadzorni odbor primio, osim Aldottove, i pisane ostavke dosadašnjih članova uprave Gábora Horvátha i Pétera Rataticsa. Koji su razlozi njihovih ostavki, u službenom INA-inom priopćenju nije navedeno. Novi predsjednik uprave INA-e Fasimon je od 1991. godine radio na različitim rukovodećim pozicijama u naftnoj i plinskoj kompaniji Mineralimpex. U razdoblju od 1996. do 1997. bio je rukovoditelj Mađarskog komercijalnog odjela u Tripoliju, Libija. U MOL je došao 1998., kad je imenovan na mjesto direktora opskrbe za sirovu naftu i naftne derivate. Godine 2002. dolazi na poziciju glavnog izvršnog direktora Moltrade-Mineralimpexa, a godinu kasnije imenovan je izvršnim direktorom Sektora prirodnog plina. U razdoblju od 2006. do 2009. godine obnašao je dužnosti glavnog izvršnog direktora u ruskoj podružnici MOL-a, nakon čega je nastavio karijeru kao viši potpredsjednik Opskrbe i tradinga. Godine 2011. postaje izvršni direktor Segmenta djelatnosti Istraživanje i proizvodnja, a od 2012. godine obnašao je dužnosti glavnog operativnog direktora MOL-a Mađarska. Diplomirao je ekonomiju 1990. godine na Moskovskom državnom institutu za međunarodne odnose (MGIMO). U razdoblju između 1990. i 1991. godine pohađao je postdiplomski studij na Sveučilištu u Kairu, gdje je studirao arapski jezik, stoji u priopćenju INA-e. 

Novi list pratite putem aplikacija za Android, iPhone/iPad ili Windows Phone.