Završio u bolnici

KAOS U ISTANBULU Prekinuta utakmica Fenerbahče – Bešiktaš, treneru Gunesu razbili glavu

Reuters

Reuters

Uzvratni susret polufinala turskog nogometnog kupa između Fenerbahčea i Bešiktaša prekinut je u 59. minuti pri rezultatu 0-0 nakon što je gostujući trener Senol Gunes pogođen predmetom u glavu nakon čega je završio u bolnici

Bio je to vrhunac incidentima prepunog derbija u kojem je najviše posla imao sudac Mete Kalkavan.Bilo je tu svega, od gužve među igračima, incidenata na tribinama, tučnjave u tunelu… Gotovo nevjerojatno zvuči podatak kako su prekid izazvali domaći navijači i to u trenucima dok je Fener imao prednost iz prve utakmice, te igrača više u uzvratu. Nakon što je Gunes pogođen u glavu gosti su se povukli u svlačionicu i više nisu željeli nastaviti utakmicu. Za sada nije poznato čime je bivši turski izbornik pogođen u glavu, no zaradio je pet šavova i prevezen je u bolnicu. U gužvi je raskrvavljene glave završio i tehnički direktor Bešiktaša Erdinc Gultekin.Tijekom susreta domaći navijači su nekoliko puta gađali igrače Bešiktaša prilikom izvođenja kornera zbog čega je sudac u tri navrata prekidao utakmicu kako bi se smirila situacija na tribinama Sukru Saracoglu stadiona. Premda je Fener imao prednost iz prve utakmice koja je završila 2-2, te igrača više u uzvratu nakon što je u 30. minuti isključen Pepe zbog oštrog prekršaja, domaći navijači su stalnim incidentima pomogli gostima koji bi sada za ‘zelenim stolom’ mogli u finale. Hrvatski reprezentativac Domagoj Vida ušao je u igru početkom drugog dijela.Plasman u finale Kupa već je osigurao Akhisarspor koji je iznenađujuće izbacio Galatasaray. U prvom susretu polufinala Galatasaray je na gostovanju slavio 2-1, ali je Akhisarspor u uzvratu priredio iznenađenje i u Istanbulu pobijedio 2-0 i tako prvi put u povijesti izborio plasman u finale Kupa. Do sada im je najbolji rezultat bio ulazak u četvrtfinale.