Četvrta pobjeda

Zlatna europska liga: Još jedna drama otišla na stranu hrvatskih djevojaka

Kristian Sirotich

Credit: WWW.CEV.EU

Mađarska - Hrvatska 2:3 (16:25, 25:20, 22:25, 25:23, 10:15). Pobjedom u maratonskom susretu, okončanom nakon čak 135 minuta čiste igre, hrvatske su djevojke učvrstile vodeću poziciju u B skupini

RIJEKA – Utakmica 4. kola B skupine Zlatne europske lige odbojkašica: Mađarska – Hrvatska 2:3 (16:25, 25:20, 22:25, 25:23, 10:15). Kaposvar Arena. Gledatelja: 1000. Suci: Aleksandar Vinaliev (Bugarska) i Monika Ujhazi (Mađarska).

MAĐARSKA: Szakmary 16, Molcsany (L), Sandor, Talasz 4, Dekany 7, Bodovic, Torok 1, Nemeth 14, Bokorne Liliom 9, Nagy 8, Pekarik 7, Lekol (L), Miklai, Cicic.

HRVATSKA: Sain (L), Stanović, Strunjak 1, Butigan 7, Božičević (L), Štimac 1, Luketić 1, Mlinar 17, Popović-Gamma, Dumančić 10, Fabris 26, Jakšetić, Deak 4, Klarić 16.

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija ostvarila je i četvrtu uzastopnu pobjedu, drugu u pet činova. Iako su odlično otvorile utakmicu, uporne i srčane Mađarice nimalo se nisu obeshrabrile pa je svih 135 minuta susreta proteklo u vrlo izjednačenom nadmetanju, u kojem je na kraju do izražaja ipak došla hrvatska kvaliteta i značajno duža postava.

Prvo ime u redovima hrvatske reprezentacije bila je Samanta Fabris sa 26 poena (tri asa), odličnu je podršku imala u Luciji Mlinar i Karli Klarić, ali i Beti Dumančić koja je od svoijh deset poena šest izborila sjajnim blokom.

Rezultati, skupina B: Mađarska – Hrvatska 2:3, Austrija – Francuska (danas, 18). Poredak: Hrvatska 10, Mađarska 7, Austrija 3, Francuska 1 bod. Sljedeće kolo (12. lipnja): Francuska – Hrvatska (20 sati), Austrija – Mađarska (18 sati).

Estonija – Hrvatska 3:2

TARTU – Utakmica 4. kola B skupine Zlatne europske lige odbojkaša: Estonija – Hrvatska 3:2 (27:29, 17:25, 25:13, 25:21, 15:10). Dvorana sveučilišta u Tartuu. Gledatelja: 500. Suci: Maciej Twardowski (Poljska) i Erko Varblane (Estonija).

ESTONIJA: Kreek 14, Toobal 3, Pulk 8, Taht 15. Maar (L), Venno 3, Kollo 7, Rikberg (L), Raadik 8, Viiber, Tamme, Aganits 7, Naaber, Keelm.

HRVATSKA: Zhukouski 3, Hanžić, Raić 18, Sedlaček 15, Šarčević (L), Dukić 3, Šestan 13, Višić, Peterlin, Pervan (L), Andrić 3, Mihalj 2, Zeljković 1, Nikačević 5.

Hrvatski odbojkaši propustili su još jednu priliku i definitivno izgubili sve šanse za plasman na završni turnir. Niti dva seta prednosti nisu bila jamac za drugu pobjedu u skupini.Rezultati 4. kola: Estonija – Hrvatska, Nizozemska – Španjolska (danas, 16.30). Poredak: Španjolska 7, Nizozemska 5, Hrvatska 5, Estonija 4. Sljedeće kolo (12. lipnja): Španjolska – Hrvatska (18.30), Nizozemska – Estonija (19.30).