Rutinska pobjeda

Riječki odbojkašima sat vremena dovoljno za pet u nizu

RIJEKA – Utakmica 10. kola Superlige odbojkaša: Rijeka – Rovinj 3:0 (25:16, 25:12, 25:20). Dvorana mladosti. Gledatelja: 100. Suci: Bingula i Humski.

RIJEKA: Pavlović, Stanić, Ličina 2, Čargonja, Donevski, Osojnak 7, Marković 2, Lozić 12, Lasić 8, Banko (L), Bogdanović 17, Jurčević (L), Janjanin 3, Colnar.

ROVINJ: G. Sponza 5, Matić (L), Barić, Kuhar 7, Fatorić 6, S. Sponza 2, Poropat 1, Đekić, Preden 6, Radovan, Janko 2.

Ličina nije iskoristio prvu meč loptu, njegov servis odletio je zamalo izvan granica igrališta. Međutim, Fatorić je uzvratio istom mjerom, a igrači Rijeke se ubrzo našli u pobjedničkom zagrljaju. Kao što se i očekivalo bila je to rutinska pobjeda, malo jači trening za lidera protiv »fenjeraša« na oproštaju od svojih navijača u 2019. godini. Sve je bilo gotovo za 61 minutu čiste igre i niti u jednom trenutku nije ništa bilo sporno.

Nešto više neizvjesnosti donio je tek treći set, gosti su držali korak do 19:18, no više su ih u priključku držale greške Riječana nego vlastite dobre partiture. Rovinjani jednostavno nisu dorasli Bogdanoviću, Loziću, Osojnaku i društvu koje do kraja kalendarske godine ima još dva izazova: u utorak u Zadru izboriti četvrtfinale Kupa, a onda za vikend kod Trnja potvrditi prvo mjesto šestom prvenstvenom, odnosno ukupno sedmom uzastopnom pobjedom.

Ostali rezultati 10. kola: Kitro Varaždin – Zadar 3:0, Sisak – Marsonia 3:0, Centrometal – Medicinar 3:0, Mursa – Split 2:3. Poredak: Rijeka 26, Mursa 24, Sisak 20, Centrometal 17, Medicinar Trnje 17, Split 15, Kitro Varaždin 13, Marsonia 10, Zadar 5, Rovinj 3 boda. (I. VO.)