Doigravanje za 5. mjesto

Vaterpolisti Primorja EB svladali Solaris na Kantridi 8:7

Dario Rakovac (Primorje EB)/Foto Arhiva NL
Objavljeno: 27. travanj 2019. u 21:52 2019-04-27T21:52:25+02:00

RIJEKA Prva utakmica doigravanja hrvatskog prvenstva vaterpolista za plasman od 5. do 8. mjesta Primorje EB – Solaris 8:7 (1:2, 3:0, 2:5, 2:0). Plivalište na Kantridi. Gledatelja 200. Suci: Gavrilović i Matijević.

PRIMORJE EB: Čubranić, Čunko, Brubnjak 1, Putt 2, Marić, Blažić 1,Tkač, Rakovac 1, Augusti, Vrlić, Paparić, Aksentijević 2, Milošević, Car.

SOLARIS: Šparada, Malenica, Petković, Štrkalj 1, Begović, Erak, Vlahović 1, Pelicarić 1, Bušelić, Bulat, Lipar, Koprčina 4, Jukić, Kreković.

Peterci: Primorje EB 0, Solaris 1 (1). Igrač više: Primorje EB 6 (5), Solaris 7 (3).

Vaterpolisti Primorja Erste banke su došli do minimalne pobjede u početku razigravanja za plasman od 5. do 8. mjesta u hrvatskom prvenstvu, momčad trenera Igora Hinića je u konačnici torpedirala rivale iz Solarisa 8:7. Riječani su drugu četvrtinu dobili 3:0, Srđan Aksentijević ih je odvojio na 5:2 no gosti su krenuli u preokret u trećoj četvrtini, poveli su 6:5 poslije serije od 4:0. U posljednjoj četvrtini Tin Brubnjak je poravnao na 7:7, a onda je Dario Rakovac donio slavlje domaćinima kada je minutu i 13 sekundi prije kraja pogodio za konačnih 8:7.