Finale u Gružu

Vaterpolisti Juga CO osvojili Kup Hrvatske pobjedom nad Mladosti

DUBROVNIK Vaterpolisti Juga CO pobjednici su Hrvatskog kupa za ovu sezonu, oni su u finalu igranom u Dubrovniku svladali Mladost sa 8:7 (0:0, 4:2, 2:4, 2:1).  Dubrovčanima je ovo 14. naslov pobjednika Kupa, a četvrti zaredom do kojega su došli u neizvjesnoj utakmici u kojoj su u posljednje tri minute preokrenuli zaostatak 6:7 u pobjedu 8:7.

Mladost je sredinom posljednjeg dijela preko svog najboljeg igrača Lovre Miloša povela sa 7:6, no uzvratio je najbolji Jugov igrač Maro Joković golom za 7:7 da bi se ključni trenutak dvoboja odigrao minutu i pol prije isteka vremena kada je Lončar izborio peterac nakon prekršaja Radua, a siguran izvođač kaznenog udarca bio je Loren Fatović. U preostalom vremenu Mladost je imala tek jedan napad, ali pokušaj Petkovića blokirao je Garcia.

Joković je s tri gola predvodio Jug, dva pogotka je dodao Fatović, a jednom su se u strijelce upisali Lončar, Benić i Merkulov. Kod Mladosti tri pogotka postigao je Miloš, a po jedan Ćuk, Lazić, Radu i Buljubašić.