Grad: Rijeka (DHMZ)
Danas: 5° 4n
Sutra: 5° 5° 4n
20. siječnja 2019.
PH u plivanju

foto Mislavu Severu zlato i bronca, novi rekord Ani Herceg

Ana Matković/R. BRMALJ
Ana Matković/R. BRMALJ
Autor:
Objavljeno: 23. prosinac 2018. u 21:23 2018-12-23T21:23:00+01:00

Mislav Sever osvojio zlato na 100 slobodno i broncu na 50 delfin, Ana Herceg isplivala mlađejuniorski rekord na 200 mješovito

RIJEKA Mislav Sever osvojio je titulu prvaka Hrvatske na 100 slobodno posljednjega dana državnoga prvenstva, što je u nedjelju završilo u Rijeci. Plivač Kantride do zlata je doplivao za 47.68 sekundi, rezultat je to 12 stotinki sporiji od njegovog najboljeg rezultata sezone koji je isplivao na SP-u u Kini, odnosno 28 stotinki sporiji od njegovog dvije godine starog osobnog rekorda iz polufinala SP-a u Kanadi na kojem se prometnuo u najboljeg hrvatskog predstavnika. Titulu viceprvaka osvojio je primorjaš Marin Ercegović (48.36), ujedno i najbrži mlađi senior, dok je treći bio Robert Vukičević (Šibenik) koji je sa 49.18 sekundi postao novi mlađejuniorski rekorder.

Sever je na Kantridi osvojio još jednu medalju, broncu na 50 delfin, u utrci u kojoj su zlato podijelili »veteran« Mario Todorović (ZPK) i Dominik Karačić (Mladost), koji su u finalu plivali 24.21 sekundi, 16 stotinki brže od plivača Kantride.

Ana Herceg je i u nedjelju osvajala medalje i rušila rekorde, mlađa juniorka Primorja CO osvojila je seniorsko, mlađeseniorsko, juniorsko i mlađejuniorsko zlato na 200 leđno (2:12.89) te seniorsko srebro, mlađeseniorsko, juniorsko i mlađejuniorsko zlato na 200 mješovito, utrci u kojoj je za 2:16.40 minuta za 13 stotinki popravila sedam godina star mlađejuniorski rekord Katarine Radoš, dok joj je rekord na 200 leđno pobjegao za četiri stotinke. Seniorsko zlato na 200 mješovito pripalo je njezinoj klupskoj kolegici Ani Matković (2:15.67).

Državni rekord isplivao je i Franko Grgić (Jadran), koji je postao vlasnik apsolutnog, juniorskog i mlađejuniorskog najboljeg hrvatskog rezultata na 1.500 slobodno (14:53.18), Toni Slavica je u dvama navratima popravljao kadetski rekord na 200 mješovito (2:06.08), Dora Komšić (POŠK) nova je juniorska rekorderka na 100 slobodno (55.68), Nika Čulina (ZPK) na 100 prsno (1:09.31), dok je Matea Sumajstorčić (Mladost, 8:38.22) popravila apsolutni, a Klara Bošnjak (Medveščak) mlađejuniorski rekord na 800 slobodno (8:46.60).

Rezultati, seniorke, 100 slobodno: 1. Dora Komić (POŠK) 55.68, 3. Marija Maduna 57.24; 200 leđno: 1. Ana Herceg (obje PCO) 2:12.89, 3. Mihaela Vještica (Nevera) 2:18.55; 100 prsno: 1. Ana Radić (ZPK) 1:08.40, 3. Meri Mataja (Kantrida) 1:10.57; 50 delfin: 1. Amina Kajtaz (MZ) 27.13; 200 mješovito: 1. Ana Matković 2:15.67, 2. Ana Herceg 2:16.40; 800 slobodno: 1. Matea Sumajstorčić (MZ) 8:32.22, 3. Eva Stanković (PCO) 8:56.27; 4x100 mješovito: 1. Mladost (Sironić, Sumajstorčić, Kajtaz, Špehar) 4:12.83, 3. Nevera (Vještica, T. Matulić, Pulić, M. Matulić) 4:37.72. Seniori, 100 slobodno: 1. Mislav Sever (Kantrida) 47.68, 2. Marin Ercegović (PCO) 48.36; 200 leđno: 1. Ivan Gajšek (Igra) 1:54.86; 100 prsno: 1. Patrik Kramarić (MDZ) 1:02.43; 50 delfin: 1. Mario Todorović (ZPK) 24.21, 3. Mislav Sever (Kantrida) 24.37; 200 mješovito: 1. Filip Zelić (MZ) 2:00.59, 2. Anton Hrvatin (Nevera) 2:02.95; 1.500 slobodno: 1. Franko Grgić (JS) 14:53.18; 4x100 mješovito: 1. Mladost (Zelić, Levaj, Karačić, Filipović) 3:41.97.

Mlađe seniorke, 100 slobodno: 3. Marija Maduna (PCO) 57.24; 200 leđno: 1. Ana Herceg (obje PCO) 2:12.89, 3. Mihaela Vještica (Nevera) 2:18.55; 100 prsno: 2. Meri Mataja (Kantrida) 1:10.57; 200 mješovito: 1. Ana Herceg 2:16.40; 800 slobodno: 3. Eva Stanković (PCO) 8:56.27. Mlađi seniori, 100 slobodno: 1. Marin Ercegović (PCO) 48.36.

Juniorke, 4x100 mješovito: 1. Primorje CO (Vuković, Čudina, Krajinović, Maduna) 4:25.29; 100 slobodno: 3. Marija Maduna (PCO) 57.24; 200 leđno: 1. Ana Herceg (obje PCO) 2:12.89, 3. Mihaela Vještica (Nevera) 2:18.55; 100 prsno: 3. Meri Mataja (Kantrida) 1:10.57; 200 mješovito: 1. Ana Herceg 2:16.40; 800 slobodno: 2. Eva Stanković (PCO) 8:56.27. Juniori, 100 prsno: 3. Matija Barić (Nevera) 1:04.39. Mlađe juniorke, 100 slobodno: 3. Klara Kosanović (Kantrida) 58.48; 200 leđno: 1. Ana Herceg (PCO) 2:13.38; 100 prsno: 1. Meri Mataja (Kantrida) 1:11.70; 50 delfin: 3. Mihaela Vještica (Nevera) 28.90; 200 mješovito: 1. Ana Herceg (PCO) 2:18.86; 4x100 mješovito: 3. Primorje CO (Herceg, Čudina, Mikić, Stanković) 4:25.84. Mlađi juniori, 100 prsno: 3. Tin Mijatov (Kantrida) 1:06.59.

s2312br3
PH u plivanju na Kantridi (3)/R. BRMALJ

Novi list pratite putem aplikacija za Android, iPhone/iPad ili Windows Phone.

HNK Rijeka