Svjetska liga

Hrvatski vaterpolisti uvjerljivi protiv Rumunjske u Crnici

Anđelo Šetka/H. JELAVIĆ/PIXSELL

ŠIBENIK Utakmica 1. kola D skupine Svjetske lige vaterpolista Hrvatska – Rumunjska 17:4 (4:1, 5:1,2:0, 6:2). Plivalište u Crnici. Gledatelja 400. Suci Vogel (Njemačka), Đurašković (Crna Gora).

HRVATSKA: Bijač, Macan, Fatović 2, Lončar 1, Visković 1, Čagalj, Vukičević 2, Bašić 3, Miloš 2, Vrlić 4, Šetka 1, Benić 1, Marcelić.

RUMUNJSKA: Tic, Radu, Negrean, Lutescu, Fulea, Georgescu 2, Prioteasa, Chioveanu 2, Gergelyfi, Oanta, Antipa, Abrudan.

Gledatelji su vidjeli kišu golova u šibenskom plivalištu u Crnici gdje je Hrvatska u svojoj premijernoj utakmici D skupine Svjetske lige nadmašila (ne)odgovarajuću postavu Rumunjske čak 17:4. Pritom nije baš i bilo važno što u vodu nije skočio najbolji sastav viceprvaka svijeta, oni koje je izbornik, Šibenčanin Ivica Tucak angažirao za ovaj nastup su čineći kombiniranu momčad pokazali kakva su klasa za rumunjske goste.

Raspoloženi riječki centar u »Barcelonetti« Josip Vrlić i ostali su samo punili mrežu suparnika, koji su jedino mogli konstatirati nmastalu štetu u svojoj obrani. Vrlić, autor četiri pogotka čime je bio i golgeter ovog susreta i njegovi suigrači su se jako puno odvojili već do »poluvremena«. Poslije dvije četvrtine su vodili već 9:2 te se preostali dio utakmice pretvorio u obavljanje formalnosti za pobjedu od čak 13 golova razlike.