Svjetsko prvenstvo

Hrvatski vaterpolisti startali uvjerljivom pobjedom protiv SAD-a

Snimio Vedran KARUZA

U utakmici 1. kola skupine D Svjetskog prvenstva u Budimpešti vaterpolisti Hrvatske su u ponedjeljak svladali SAD sa 12-7 (3-1, 4-2, 3-1, 2-3)

BUDIMPEŠTA U utakmici 1. kola skupine D Svjetskog prvenstva u Budimpešti vaterpolisti Hrvatske su u ponedjeljak svladali SAD sa 12-7 (3-1, 4-2, 3-1, 2-3) i time su napravili prvi korak ka osvajanju vodećeg mjesta u skupini koje vodi direktno u četvrtfinale.

Iako je utakmica počela vodstvom Amerikanaca, vrlo brzo su stvari postavljene na svoje mjesto. Dva pogotka Vukičevića i jedan Lončara omogućili su Hrvatskoj da prvu četvrtinu završi sa vodstvom 3-1.Odmah na startu druge četvrtine pogađa Luka Lončar, a na polovici te dionice Fatović iz kontranapada povisuje na 5-1.

Nakon pola susreta »barakude« su vodile sa 7-3, a kada je 2 minute i 20 sekundi prije kraja treće četvrtine Javier Garcia pogodio za 9-3 bilo je jasno da je Hrvatska upisala prvu pobjedu na SP.

Hrvati su do kraja utakmice lakoćom kontrolirali rezultat, a najefikasniji u našim redovima bili su Javier Garcia i Luka Lončar sa po četiri pogotka.

Kod Amerikanaca najbolji su bili Cupido i Bowen sa po dva gola. Večeras u drugoj utakmici naše skupine sastaju se Japan i Rusija (21,30 sati).

Rezultati 1. kola Svjetskog vaterpolskog prvenstva u Budimpešti: Skupina A – Brazil – Kazahstan  6-2 (1-1, 0-1, 3-0, 2-0) Crna Gora – Kanada 8-8 (3-1, 2-2, 1-1, 2-4)Skupina B –Francuska – Italija   9-18  (2-5, 4-3, 1-7, 2-3)Australija – Mađarska 20,10 satiSkupina C –Španjolska – Grčka   7-8 (1–3, 2–2, 1–1 , 3–2)Srbija – Južna Afrika  21-5 (6-1, 7-1, 5-1, 3-2)Skupina D –Hrvatska – SAD  12-7 (3-1, 4-2, 3-1, 2-3)Japan – Rusija  21,30 sati

Sljedeću utakmicu vaterpolisti Hrvatske igrat će u srijedu protiv Rusije (13,30 sati), a natjecanje u skupini završit će u petak u dvoboju sa Japancima (13,30 sati).

HRVATSKA: Bijač, Macan, Fatović 1, Lončar 4, Joković 1, Buljubašić, Vukičević 2, Bušlje, Sandro Sukno, Krapić, Šetka, Javier Garcia 4, Marcelić.

SAD: Baron, Hooper 1, Carniglia, Obert 1, Hallock, Cupido 2, Dunstan, Marko Vavić 1, Bowen 2, Ramirez, Roelse, Irving, Holland.

IGRAČ VIŠE: Hrvatska 3-7, SAD 3-7.

PETERCI: Hrvatska 0-0, SAD 0-0.