Challenger u SAD

Ivo Karlović finalom u Houstonu osigurao plasman u Top 100 tenisača

Ivo Karlović/Foto REUTERS

HOUSTON  Hrvatski teniski veteran, 40-godišnji Zagrepčanin Ivo Karlović, plasirao se u finale ATP Challengera u Houstonu te na taj način po 16. put u posljednjih 17 godina osigurao plasman među sto najboljih igrača svijeta na kraju sezone, što mu jamči izravan ulazak u glavni ždrijeb Australian Opena.

Karlović (ATP – 106.) je u subotnjem polufinalu nadigrao 25-godišnjeg Australca Chrisa O’Connella (ATP – 128.) sa 6-7 (5), 6-3, 6-4, a u nedjelju (19.30 sati) će se za naslov boriti protiv Amerikanca Marcosa Girona (ATP – 123.) koji je u polufinalu bio bolji od sunarodnjaka Mitchella Kruegera (ATP – 197.) sa 7-6 (4), 6-2.

Za »diva sa Šalate« ovo je 12. finale na ATP Challengerima, a do sada je osvojio sedam naslova. U nedjelju ima priliku postati prvi 40-godišnjak s naslovom pobjednika na ovoj razini turnira te poboljšati svoj rekord postavljen prošle godine u Calgaryju, gdje je sa 39 godina i sedam mjeseci postao najstarijim osvajačem naslova na jednom Challengeru.

U slučaju poraza u finalu Karlović će sezonu završiti kao 95. tenisač svijeta, dok bi u slučaju pobjede 2019. godinu završio na 85. mjestu pojedinačne ATP ljestvice.