Wimbledon / žene

Donna Vekić bez četvrtfinala: Do ovog poraza nije izgubila niti jedan set, ali sad je sve gotovo

Do dvoboja s 29-godišnjom Njemicom Vekić nije izgubila nijedan set u turniru i bila je vodeća tenisačica po iskorištenosti prvog servisa, ali u ponedjeljak nije bila na razini koju je pokazala u pobjedama nad Sloane Stephens, Rebeccom Peterson i Yaninom Wickmayer.

LONDON – Posljednja hrvatska predstavnica u pojedinačnoj konkurenciji na ovogodišnjem Wimbledonu, Osječanka Donna Vekić, ostala je bez plasmana u četvrtfinale, nakon što ju je u ponedjeljak u osmini finala pobijedila Njemica Julia Goerges sa 6-3, 6-2.

Za razliku od Goerges, koja je iskoristila po dvije prilike za ‘break’ u svakom od setova, Donna Vekić je ostala bez realizacije u svih devet situacija kad je mogla oduzeti servis suparnici. Za razliku od dosadašnjih mečeva u kojima je osvajala 84 % poena na prvom servisu, Osječanka je protiv Goerges osvojila svega 62 % što nije bilo dovoljno za ravnopravnu borbu s 13. tenisačicom svijeta.

Julia Goerges je u šestom pokušaju prvi put izborila mjesto u četvrtfinalu Grand Slam turnira, u kojem će joj suparnica biti Nizozemka Kiki Bertens koja je izbacila jedinu preostalu od prvih deset nositeljica, Čehinju Karolinu Pliškovu.

Kod tenisača prvi je do četvrtfinala stigao branitelj naslova Roger Federer koji je u tri seta (6-0, 7-5, 6-4) pobijedio i Francuza Adriana Mannarina. Švicarac je u lovu na deveti wimbledonski trofej, a posljednji put je izgubio set u All England Clubu u polufinalnom porazu 2016. godine od Miloša Raonića.