15. listopada 2019.
Pobjeda nad Giraldom

DAVIS CUP Hrvatska ostaje među elitom, pobjednički bod donio Marin Čilić

Objavljeno: 17. rujan 2017. u 19:23 2017-09-17T19:23:00+02:00

Hrvatska Davis cup vrsta izborila je ostanak u elitnoj Svjetskoj skupini nakon što je u Bogoti povela protiv Kolumbije s nenadoknadivih 3-1.

Pobjednički bod donio je Marin Čilić pobjedom nad najboljim kolumbijskim igračem Santiagom Giraldom u tri seta 6-3, 6-4, 6-4, pa je Marin postao junak naše pobjede u Bogoti s oba pojedinačna trijumfa i onim presudnim u paru s Nikolom Mektićem.

Čilić je protiv Giralda, 131. igrača svijeta, opravdao naslov petog igrača svijeta te niti jednom u meču nije dopustio protivniku oduzimanje njegova servisa. Marinu je u svakom od setova po jednom oduzimao servis Kolumbijcu – u prvom setu odmah na početku za 2-0, u drugom za 3-2, da bi u trećem presudan bio sedmi gem.

Hrvatska je u veljači ove godine izgubila od Španjolske (2-3) te se dovela u situaciju da igra za ostanak na neugodnom gostovanju u Kolumbiji.