ATP Budimpešta

Čilić propustio meč-loptu, svladao ga Pablo Cuevas

Reuters

Reuters

BUDIMPEŠTA Hrvatski tenisač Marin Čilić nastavio je nizati poraze, u 2. kolu ATP turnira u Budimpešti prvog je nositelja svladao Urugvajac Pablo Cuevas sa 5-7, 7-6 (6), 7-6 (3) nakon tri sata i 12 minuta igre.

Čilić je bio slobodan u 1. kolu u Budimpešti, a u 2. je kolu izgubio iako je imao meč-loptu uz servis u »tie-breaku« drugog seta.

U 3. setu je dva puta imao »break« prednosti, kod 1-0 i 2-1, ali u oba je navrata odmah gubio tu prednost, da bi kod zaostatka 4-5 i 5-6 bio suočen sa po dvije vezane meč-lopte Urugvajca, ali u oba se navrata uspio spasiti.

Nažalost, u odlučujućoj igri Cuevas je vrlo brzo pobjegao na 5-1 i zatim iskoristio ukupno svoju šestu meč-loptu.

Čiliću je ovo četvrti uzastopni poraz na ATP Touru, a posljednju pobjedu ostvario je još prije 50 dana u 2. kolu Indian Wellsa.

Ranije u četvrtak je Borna Ćorić, koji je postavljen za drugog nositelja u Budimpešti, u 2. kolu svladao Nizozemca Robina Haasea sa 6-3, 4-6, 6-4 nakon dva sata i jedne minute igre. Ćorić će se za mjesto u polufinalu boriti protiv srpskog tenisača Filipa Krajinovića.