ATP turnir

Borna Ćorić ispao u prvom turnira u Šangaja od Rusa Rubleva

Borna Ćorić/Foto REUTERS

ZAGREB Najbolji hrvatski tenisač Borna Ćorić (ATP-15.) zaustavljen je u prvom kolu teniskog ATP turnira u Šangaju gdje ga je u utorak sa 6-4, 7-6(4) pobijedio Rus Andrej Rublev poslije sat i 36 minuta igre.

Ruskom je tenisaču bilo dovoljno da jednom uzme servis Ćoriću za osvajanje prvog seta. U drugom setu je Ćorić uzeo servis Rublevu za vodstvo od 3-2, ali ga je Rus vratio za izjednačenje na 5-5 i set je otišao u tie-break u kojem je ruski tenisač bio bolji.

U meču je Ćorić servirao osam aseva, a Rublev 15. Hrvatski je tenisač napravio četiri dvostruke greške i osvojio je 74 posto poena na prvom servisu, a na drugom 45, dok je Rublev bio bolji – imao je realizaciju od 89 posto na prvom i 64 posto na drugom servisu.

Ovo je bio njihov treći međusobni susret i treća pobjeda ruskog tenisača,33. na ATP ljestvici.