Masters 1000

ATP Madrid: Naslov za Španjolca Rafaela Nadala, i to po peti put

Reuters

Reuters

Španjolac Rafael Nadal pobjednik je ATP turnira iz serije »masters 1000« u Madridu, on je u finalu nadigrao Austrijanca Dominica Thiema sa 7-6 (8), 6-4.

Za Nadala je ovo peti put kako je osvojio naslov u Madridu, a već 30. trijumf na nekom od turnira iz serije »masters 1000« u karijeri.

Kod vodstva 5-4 u prvom setu Nadal je propustio tri set-lopte, dok je u »tie-breaku« Thiem prvi stigao do prilika za osvajanje prve dionice meča. No, nakon što on nije iskoristio svoje dvije set-lopte, do prednosti je ponovno stigao Nadal koji je na kraju realizirao petu set-loptu.

Nadal je oduzeo servis Thiemu u prvoj igri drugog seta i tu prednost zadržao do kraja iako je Austrijanac imao četiri prilike za poravnanje na 5-5 kada je Nadal servirao za naslov.