Prva liga rukometaša

foto Zamećani preokretom u nastavku svladali Varaždin 32:26

Zamećani su pljeskom ispraćeni s parketa/D. ŠKOMRLJ
Objavljeno: 29. rujan 2018. u 21:05 2018-09-29T21:05:52+02:00

Zamećani su od 7:11 nevjerojatnom serijom 9:1 potpuno preokrenuli susret u svoju korist

RIJEKA Drugo kolo Prve lige rukometaša: Zamet – Varaždin 32:26 (16:12). Dvorana mladosti. Gledatelja: 150. Suci: Emanović i Mikić (obojica Štivica). Nadzornik: Damir Sarajlić (Velika Gorica).

ZAMET: Jeličić 10 (6), Dizdar, Starčević 2, Mozetič 5, Grgurević, Martinović 8, Jurčević, Potočnjak, Sorić, Načinović 5 (2), Tomljanović 1, Lučin, Devčić, Šegon, Vrhovec, Mrakovčić 1.

VARAŽDIN: Špruk, Vargek, Pedić 2, Novak 2, Divjak, Murk, Glavaš 10 (2), Meštrić, Vidaček 4, Črnila, Artić, Kranjec, Tači, Levak 4 (2), Vrdoljak 4, Kaštelan.

Sedmerci: Zamet 9 (8), Varaždin 6 (4). Isključenja: Zamet 2 minute, Varaždin 4 minute.

Rukometaši Zameta uspjeli su velikim preokretom u drugoj polovici prvog poluvremena stići do pobjedničkog refula na krilima kojeg su zasluženo došli do prve prvenstvene pobjede. Kad je nezaustavljivi Glavaš iz kontre zabio za 7:11, činilo se da će Zamećani teško uspjeti pronaći pobjedničku formulu. Dotad je viđena obostrana jurnjava trsatskim parketom, puno neforsiranih grešaka domaćina i slaba reakcija na vanjski udarac gostiju...

SP299X18

A onda je Zametova mladost pokazala da je ne treba otpisivati niti u tako teškim trenucima. Jeličić je preuzeo odgovornost za izvođenje sedmeraca umjesto Načinovića, Martinović se počeo buditi, obrana je postajala sve kompaktnija i Zamet je proigrao. I to na čelu sa svojim vratarom Marinom Sorićem, koji je do odmora nanizao 12 obrana (ukupno 17) i definitivno zaključao vrata. Trener Nedeljko Lalić je ohrabrio svoju momčad, pomalo je rotirao i Zamećani su od 7:11 nevjerojatnom serijom 9:1 potpuno preokrenuli susret u svoju korist do odmora (16:12).
U nastavku je naraslo samopouzdanje Riječana, Sorić je i dalje dobro branio, a susret se pretvorio u jednom djelu u golgeterski obračun Martinovića i Glavaša. U takvoj igri gosti su se najviše približili na 22:20, no razigrani Zamećani nisu više htjeli ispustiti pobjedu iz ruku. Serijom 4-0 odvojili su se i golom Jeličića iz sedmerca u 52. minuti praktički spremili dva boda u džep (26:20).

SP299X21

Uz vratara Sorića koji je briljirao, vrlo zapažen, siguran i mirne ruke bio je Dario Jeličić, Patrik Martinović pokazao je nekoliko majstorija u skok-šutu, a Martin Mozetič bio itekako ubojit s krila.
Zamećani su nakon početnog grča na Trsatu prodisali punim plućima, vidjeli da mogu i prezentirali potencijal koji će se u sljedećim susretima tek oslobađati. Momčad je najmlađa u ligi, ali pred njom je zasigurno budućnost. Trebat će samo puno strpljenja...

Igrači su na kraju nagrađeni dugotrajnim pljeskom, klupko radosti na centru igrališta, a potom i slavljenička pjesma u svačionicama razbudili su sportski usnulu Dvoranu mladosti.