Premijer liga u rukometu

Zamećani pali u Vinkovcima, Zamećanke u Varaždinu

Filip Glavaš (Zamet)/Foto Arhiva NL

VINKOVCI Utakmica 6. kola Premijer lige rukometaša: Spačva – Zamet 26:24 (14:11). Dvorana u Vinkovcima. Gledatelja 200.

SPAČVA: Stojanović, Maroš, Mažurana 2, Koncul, Ilić, Šaravanja 1, Vukušić 2, Antunović, Raguž 10 (6), Mihaljević, Domagoj Smojver 3, Bolanča 1, Dominik Smojver 2, Božić 3, Mičević 2, Vrbovski.

ZAMET: Dunato, Mozetić 1, Njegovan 4, Jeličić, Sorić, Tomljanović 3, Lučin, Babić 3, Mrakovčić, Glavaš 6 (2), Starčević, Martinović 5, Načinović 2 (1).

Isključenja: Spačva 6, Zamet 8 minuta. Sedmerci: Spačva 9 (8), Zamet 4 (3).

Riječki rukometaši su u konačnici ostali praznih ruku u Vinkovcima nakon što su na poluvremenu zaostajali 11:14, a uoči finiša 17:23. Očajnički pokušaji preokreta nisu uspjeli, poraz je tek ublažen, »Spačva« je slavila 26:24. Na vatrometu golova u prvom poluvremenu su se na koncu opekli Riječani koji do poluvremena nisu znali, ni mogli osujetiti napadačke slavonske pokušaje. Dok su im Zamećani uspješno parirali svojim ofanzivnim akcijama bili su uspješniji ili barem ukorak sa »Spačvom«, kada više nije bilo tako, Vinkovčani su se polako odvojili. Riječani su tako poveli 6:4 golom Verona Načinovića u 10. minuti, sve u eri kada su gostujući golovi stizali kao na tekućoj vrpci. Gostima je novo vodstvo, 7:6 donio Senjanin Tin Tomljanović, 7:6 nakon čega je stigla domaća serija 3:0 i vodstvo 9:7 u 19. minuti. pet minuta potom Smojver je povećao na 12:9 , početkom nastavka je bilo 15:11. Riječki obrambeni redovi su i dalje bili propusni što su domaćini rado koristili povećavajući razmak. U 39. minuti Raguž je postavio do tada najveću razliku, 19:14. Viđena je riječka reakcija,  Patrik Martinović i povratnik u klub Filip Glavaš su smanjili na 20:17, ali su onda slavonski domaćini nanizali novu seriju od tri gola i raguž je povećao na teško dostižnih šest golova razlike, 23:17. Vrijeme je neumitno protjevalo za goste prebrzo, bilo je sve jasnije da će teško moći do velikog preokreta u finišu.

KOKA – ZAMET (Ž) 32:21

VARAŽDIN Utakmica 7. kola Prve lige rukometašica Koka – Zamet 32:21 (15:11). Dvorana u Varaždinu. Gledatelja 200.

KOKA: Jalušić 4, Balajić 1, Domjan 6, Lončar , K. Mrazović 4, Rogina 1, Čurić 7 (2), Masnić 3, Bešenić 1, Blažek 4, Furjan 1, Belčev, M. Mrazović, Kontrec, Vrček, Šegota.

ZAMET: Hren, Troskot 1, Mršić 1, Perčić – Bahtiri, Krizmanić 1, Židek 3, Mikolić 1 (1), Skokandić, Jelenović 2, Močibob, Toskić, Stanić 1, Visković 4, Đuzel, Bukvić 7 (2), Piršl.

Isključenja: Koka 2, Zamet 6 minuta. Sedmerci: Koka 2 (2), Zamet 6 (3).

Varaždinska »Koka« je osvojila očekivane bodove na svom terenu i potvrdila je ulogu favoritkinja sa mladom ekipom »Zameta«. Riječanke su pružale značajniji otpor na početku utakmice nakon čega su Varaždinke dominirale i vrlo uvjerljivo su pobijedile čak 32:21 gošće značajno oslabljene bez Katje Mikolić, koja je iznenada otpala radi bolesti. Riječanke su doduše bolje započele varaždinsko nadmetanje. U prvih nekoliko minuta su povele u dva navrata, posljednji puta kada je Iva Stanić pogodila za 5:4. Riječanke su još jednom uspjele izjednačiti , bilo je 6:6 pogotkom Ive Mikolić u 11. minuti poslije čega su domaće počele polako odmicati. Bivša Zamećanka Silvija Masnić je pogodila za 8:6 u 12. minuti, sredinom prvog poluvremena je bilo 10:7. »Koka« je u 24. minuti vodila sa pet pogodaka prednosti, 13:8 i do poluvremena je održala skoro identičan razmak, na odmoru je bilo 15:11. »Kokice« su u nastavku samo još brže nastavile započetim putem prema pobjedi.